Sezon grzewczy w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-18 12:38:23
Sezon grzewczy w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Sezon grzewczy w Szczecinku rozpoczęty. Miejska Energetyka Cieplna jest dobrze przygotowana do swego podstawowego zadania a od 15 września, wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców uruchomiła pierwsze dostawy energii cieplnej.

Pożółkłe liście drzew zwiastują nadejście jesieni a wraz z nią ochłodzenie i konieczność dogrzewania naszych mieszkań. Na długo przed rozpoczęciem sezonu grzewczego Miejska Energetyka Cieplna w Szczecinku rozpoczęła przygotowania do tego ważnego dla mieszkańców okresu, zaś od kilku dni rozpoczęła już swe obowiązki związane z dostawą energii cieplnej.


Jak oświadczył Marek Szabłowski – prezes MEC w Szczecinku, zakład dysponuje nowoczesną infrastrukturą, która stanowi aż 95% ogólnego stanu.


Stan pokrycia potrzeb ciepłowniczych w okresie grzewczym jest na poziomie 75% co stanowi zabezpieczenie do końca lutego przyszłego roku. Naturalnie szczecinecki MEC planuje dokupienie części opału. Obecnie zgromadzonego jest ok. 15 tys.ton.


Sezon grzewczy umownie zaczyna się 1 września i trwa aż do 31 maja. Ciepło w grzejnikach, jakiego spodziewamy się odczuć zależy wyłącznie od administratora lokalu w jakim zamieszkujemy.

 
W Szczecinku pojawiły się już pierwsze zamówienia dostawy energii cieplnej. Jest to Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze" i kilku mniejszych odbiorów. Warto pamiętać, że z chwilą, gdy znajdziemy informację na klatkach schodowych o rozpoczęciu sezonu grzewczego w naszych mieszkaniach, koniecznym jest odkręcenie kaloryferów, aby sprawdzić szczelność i ewentualne odpowietrzyć nasze grzejniki.
 

Komentarze (1)

ala 2019-09-18 15:20

U mnie nadal zimno!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: