Gwiazdy polskiej piłki w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-17 12:48:12
Gwiazdy polskiej piłki w Szczecinku
  • Foto: https://www.pzpn.pl

Wtorkowy mecz reprezentacji Polski i Turcji U16 to nie tylko wielki sportowe emocje na murawie. To również szansa zobaczenia w trakcie pracy dawnych gwiazd futbolu, bowiem selekcjonerem Polaków jest Dariusz Gęsior, który do Szczecinka przyjedzie wraz ze Stefanem Majewskim oraz Józefem Młynarczykiem.

Dariusz Gęsior 22 razy nakładał na siebie trykot z Orłem na piersi. Swoją dorosłą karierę rozpoczął od srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Przez lata był czołowym zawodnikiem naszej rodzimej Ekstraklasy. Reprezentował barwy m.in. Ruchu Chorzów, Widzewa Łódź, Pogoni Szczecin oraz Wisły Płock. Z Niebieskimi oraz Widzewiakami zdobył mistrzostwo kraju a z Portowcami wicemistrzostwo. Dodatkowo, dwa razy sięgał po Puchar Polski, odpowiednio z Ruchem Chorzów i Wisłą Płock.

Stefan Majewski to z kolei brązowy medalista piłkarskich Mistrzostw Świata z 1982 roku, 40-krotny reprezentant kraju oraz były selekcjoner seniorskiej kadry Polaków. Jako zawodnik Legii Warszawa dwukrotnie sięgał po Puchar Polski. Reprezentował również barwy 1. FC Kaiserslautern, Arminii Bielefeld czy też Apollonu Limassol.

Józef Młynarczyk to bez wątpienia legenda polskiej bramki. Podobnie jak Stefan Majewski, również zdobył 3. miejsce na mundialu w Hiszpanii. Jako zawodnik Widzewa Łódź mógł cieszyć się z podwójnego mistrzostwa kraju a także dotarcia do półfinału Pucharu Europy, odpowiednika dzisiejszej Ligi Mistrzów. Po transferze do FC Porto na swoje konto zapisał jeszcze dwa mistrzostwa Portugalii, krajowy puchar oraz, przede wszystkim, potrójną koronę, złożoną z Pucharu Mistrzów, Superpucharu Europy oraz Pucharu Interkontynentalnego.

Nie należy jednak zapominać o głównych bohaterach dzisiejszej potyczki, czyli naszych juniorach, którzy mimo młodego wieku są już zawodnikami wielu uznanych klubów. Na murawie pojawią się zarówno reprezentanci zagranicznych drużyn takich Blackburn Rovers, Molde IF czy też Sockers FC Chicago jak i cała paleta przedstawicieli klubów Ekstraklasy, m.in. Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Wisły Kraków czy Zagłębia Lubin.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: