Jedno dziecko, jedno drzewo [FOTO]

  • kg
  • 2019-09-17 12:21:52
Jedno dziecko, jedno drzewo  [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałek, 16 września, na terenie Bornego Sulinowa, miała miejsce akcja pod nazwą „Jedno dziecko, jedno drzewko”. Projekt został rozpoczęty z inicjatywy leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, polegający na upamiętnieniu narodzin dzieci z terenu Bornego Sulinowa. Każde z drzewek opatrzone zostało imienną tabliczką przypisaną jednemu dziecku.

Na atrakcyjnie przygotowanym skwerze przy ul. Sportowej, rodzice wraz ze swoimi pociechami, urodzonymi w latach 2018-2019, posadzili 17 młodziutkich dębów. Od teraz, rodzice wraz ze swoimi dziećmi, będą się opiekować posadzonymi własnoręcznie drzewkami przez następne lata.

Na uroczystości obecni byli również: burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, dyrektorzy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Nadleśniczowie z sąsiednich nadleśnictw.

Każde z posadzonych drzew, symbolizuje nowe życie. Sadząc drzewka w ramach projektu, wspólnie z leśnikami, rodzice upamiętniają narodziny dziecka

Akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo” zatacza coraz szerszy krąg, bowiem do udziału przystępują kolejne Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych. W gronie pomysłodawców przedsięwzięcia jest wiceminister środowiska, Małgorzata Golińska.

Rodzinną atmosferę uzupełnił słodki poczęstunek, przygotowany przez nadleśnictwo Borne Sulinowo, w postaci ciepłych napojów oraz ciasta domowego wypieku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: