Trzecia edycja Darów Lasu [foto]

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-14 18:32:16
Trzecia edycja Darów Lasu [foto]
  • Foto: TV Gawex

Dzisiejsza sobota (14 września) od godz.10.00 na Placu Koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej naznaczone były trzecią edycją Darów Lasu zorganizowaną przez Lasy Państwowe.

Plac koncertowy przy ul Kołobrzeskiej w Szczecinku musiał dzisiaj (14.09) pomieścić ok.2 tys. uczestników. Z roku na rok impreza Dary Lasu przyciąga coraz liczniejsze rzesze chętnych do rekreacyjnego spędzenia w sposób ciekawy i pouczający wolnego czasu. 


Pracownicy obecnych na imprezie nadleśnictw w sposób atrakcyjny przedstawili sposób oraz efekt wykonywanej przez nich pracy, podkreślając wielki wkład w życie społeczeństwa oraz dbałość o drzewostan i pielęgnację właściwego pogłowia zwierzyny leśnej.


Imprezę uświetnili swym pobytem wiceminister środowiska Małgorzata Golińska oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. 


Moc atrakcji jaką zapewnił organizator rozpoczęły o godz.10.00 konkurencje biegowe, Po otworzeniu stoisk festyn uświetnił najlepszy obecnie w kategorii sygnałów leśnych w kraju zespół Trębaczy Leśnych „Bór”. 


Uczestnicy imprezy mogli degustować przygotowaną zdrową żywność oraz wyroby z dziczyzny. Ilość stoisk z małą gastronomią na pewno zadowolił każdego smakosza. 


Na estradzie wystąpili lokalni artyści i zespoły (Jakub Mieczaj, Jakub Frankowski, Daria Adamczewska, Ontis).. Muzycznym punktem kulminacyjnym był występ zespołów Yaga Band i Hamak Band. Zorganizowanych zostało wiele atrakcyjnych stoisk tematycznych takich jak pokaz pracy drwali, harvestera. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz różnych ras psów myśliwskich, których charakter i pracę w kniei opisywali właściciele. 


Organizator zapewnił też niecodzienną niespodziankę jaką były przelot samolotu gaśniczego Dromader i śmigłowca, które dokonały spektakularnego zrzutu wody nad pobliskim lasem.


Najmłodsi mogli pobawić się na stoiskach edukacyjnych i zapoznać się z dużymi maskotami imprezy – jeżem i żabą. Ciekawy pokaz jazdy konnej z epokowym wyposażeniem zaprezentowała także grupa rekonstrukcyjna „Szwadron kawalerii Ziemi Szczecineckiej”. 


Jak wiadomo, Lasy Państwowe promują nie tylko proekologiczny tryb życia i odżywiania się ale także zamierzają zakupić kilka pojazdów elektrycznych, z których udziałem ma zostać zorganizowany pierwszy w kraju tego typu pojazdami rajd.

Relacja z tego wydarzenia wkrótce w TV Gawex.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: