Dożynki powiatowe Bobolice 2019 [foto]

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-14 14:21:15
Dożynki powiatowe Bobolice 2019 [foto]
  • Foto: TV Gawex

W dzisiejszą sobotę (14 września) o godz. 11.00 rozpoczęły się dożynki powiatowe w Bobolicach. Celebracja imprezy rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym, skąd barwny korowód uczestników przeszedł ulicami miasta na plac imprez przy ul. Dworcowej.

Tradycją stało się, że co roku o tej porze odbywają się imprezy dziękczynne związane z urodzajem i plonami.


W  tym roku, wszyscy uczestnicy tego wydarzenia zgromadzili się na placu imprez przy ul. Dworcowej, w pobliżu nowoczesnego budynku Szkoły Podstawowej w Bobolicach.. Wszystko rozpoczęło się od celebracji  Mszy Świętej przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka w kościele parafialnym pw. WNMP, a następnie dożynkowy korowód przeszedł ulicami miasta pod przygotowaną wcześniej scenę. Na niej, na ręce burmistrz Bobolic Mieczysławy Brzozy oraz wicestarosty koszalińskiego Tomasza Tesmera przekazano wspaniale wypieczone bochny chleba.

Następnie przedstawiciele starostwa symbolicznie podzielili się chlebem ze wszystkimi uczestnikami wydarzenia.


Same dożynki z roku na rok zyskują coraz więcej wielbicieli, pojawia się na nich coraz więcej uczestników i coraz więcej stoisk oferujących wszystko, od smakołyków i pysznych domowych kulinariów do kolorowych zabawek i bibelotów, od których stoły się uginały. Powiatowe dożynki w Bobolicach skupiły dzisiaj kilkuset uczestników. Wystawionych zostało kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem i wyrobami lokalnych producentów żywności.


Do konkursu, poszczególne gminy wystawiły wiele misternych, zdobnych i kunsztownych wieńców dożynkowych. Poza licznymi stoiskami małej gastronomii, wystawiony został pokaźnych rozmiarów namiot, w którym można było degustować lokalne potrawy.


Organizatorzy zadbali o atrakcje dla wszystkich przybyłych. Odbyło się wiele konkursów i zawodów, za udział w których zwycięzcy nagradzani byli atrakcyjnymi nagrodami. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy dokazywali na dmuchanych zamkach. 


Zasłużeni rolnicy i producenci zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami, pamiątkami i rzeźbami wykonanymi przez lokalnych artystów. Zagrał zespół ludowy z Kłanina.
Pogoda na dzisiejszej uroczystości sprzyjała zarówno organizatorom imprezy, jak i jej uczestnikom bowiem słoneczna aura, brak wiatru tylko sprzyjały dobrej zabawie.

Więcej o imprezie wkrótce w TV Gawex.
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: