Tony pozytywnej energii na koncertowej muszli

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-14 10:13:05
Tony pozytywnej energii na koncertowej muszli
  • Foto: TV Gawex

Świadkami niezwykle energetycznego koncertu z bardzo ważnym społecznie i przede wszystkim pozytywnym przesłaniem byli wszyscy przybyli w piątkowe (13.09) popołudnie na teren szczecineckiego Parku Miejskiego. Oprócz występów lokalnych artystów m.in. z sekcji wokalnej SAPiK-u czy duetu świeżo upieczonych zwycięzców jednego z talent show - Jakuba Frankowskiego i Jakuba Mieczaja - na scenie pojawiła się również gwiazda wydarzenia, zespół November Project.

November Project to zespół tworzony przez dziesięciu muzyków, w tym sześciu z niepełnosprawnością. Repertuar artystów opiera się na aranżowanych w stylu reggae utworach do tekstów Włodka „Paprodziada” Dembowskiego, lidera m. in. formacji Łąki Łan oraz Dziadów Kazimierskich. Członkowie zespołu wymykają się stereotypowemu obrazowi niepełnosprawności i są ewenementem na polskiej scenie muzycznej. Swoją pogodą ducha, energią oraz przede wszystkim twórczością udowadniają, że w muzyce nie ma żadnych barier.

Koncert był elementem kampanii społecznej pn. „Otwieramy Bramy”, organizowanej przez MOPS w Szczecinku. Przedsięwzięcie służy podniesieniu świadomości społecznej na temat przemocy domowej oraz ograniczeniu przemocy wobec osób niepełnosprawnych m.in. poprzez zwiększenie wrażliwości i zaangażowania obywateli w przeciwdziałanie złu.

Zachęcamy do zapoznania się z fotogalerią z wydarzenia a na obszerną relację z koncertu zapraszamy już niedługo na antenę TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: