Gwałcicielowi ogłoszono zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-13 15:43:11
Gwałcicielowi ogłoszono zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (13 września) przy budynku Prokuratury Rejonowej w Szczecinku o godz.14.30 odbyła się konferencja prasowa dotycząca gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce.

Przypomnijmy, iż w dniu 11 września pod opieką 32-letniego Łukasza K. i jego żony przebywała 13-miesięczna dziewczynka. Byli to znajomi rodziców dziewczynki. Rodzice zaniepokojeni stanem dziewczynki zmuszeni byli skorzystać z pomocy medycznej szczecineckiego szpitala. Stan dziecka jednak był na tyle poważny, iż przetransportowano je do szpitala w Szczecinie, gdzie przeszła poważną operację. Znajdowała się w stanie ciężkim. W chwili obecnej stan dziecka jest stabilny. 


Wczoraj (12.09) zarówno Łukasz K., jak i jego żona zostali zatrzymani przez Policję do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. Trwają cały czas intensywne czynności o charakterze operacyjnym i procesowym.

Dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Szczecinku Łukaszowi K. przedstawiony został zarzut dopuszczenia się gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, za co ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności od 5 do 15 lat, zaś jego żonie ogłoszono zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo osoby znajdującej się pod jej opieką.


U sprawcy gwałtu zabezpieczono telefon komórkowy ale jego zawartość będzie dopiero przedmiotem stosownych badań, zaś rzecznik Prokuratury nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła informacji, z której wynikałoby że zawartość telefonu to materiały z udziałem innych małoletnich. Nie potwierdziła też tego aby podejrzany wcześniej był karany, bądź podejrzewany o czyny podobne.


W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Sądu Rejonowego w Szczecinku podjęta zostanie decyzja w sprawie zastosowania wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec jego żony zastosowano środek w postaci dozoru policyjnego.
Małżeństwo posiada dwójkę małoletnich dzieci, które przebywają pod opieką rodziny.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: