Trwają prace przy instalacji OSA

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-13 10:48:02
Trwają prace przy instalacji OSA
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Otwarte Strefy Aktywności powstają przy 5 szkołach dla których Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym.

Wciąż trwają prace związane z instalacją urządzeń wchodzących w skład Otwartych Stref Aktywności, które powstają przy 5 szkołach średnich dla których Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym, a więc przy : Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku, Zespole Szkół Technicznych , Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze, Zespole Szkół Nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku oraz ZS nr 6 im. Stanisława Staszica. W przypadku ostatniej ze szkół  OSA znajduje się w sąsiedztwie stadionu lekkoatletycznego. Koszt inwestycji to ponad 250 tys. zł. Powiat Szczecinecki aplikował o dofinansowanie przedsięwzięcia w Ministerstwie Sportu i Turystyki i otrzymał wsparcie w wysokości 125 tys zł.

Warto przypomnieć, że Powiat starał się pozyskać środki na ten cel już w zeszłym roku przy okazji pierwszej edycji Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym  - Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Wówczas się nie udało ponieważ mimo, iż wniosek Powiatu Szczecineckiego spełnił formalne wymagania,  z powodu dużej  ilości aplikacji Ministerstwo wprowadziło dodatkowe kryteria decydujące o przyznaniu dofinansowania.

W lutym br. roku ruszyła druga edycja programu i znów bardzo dobre wnioski przygotowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Pomocne przy uzyskaniu dofinansowania okazało się wsparcie wiceminister Małgorzaty Golińskiej.

Otwarte Strefy Aktywności to znakomita alternatywa dla prowadzonych zajęć z wychowania fizycznego, która w kontekście tegorocznego, podwójnego naboru uczniów zyskuje dodatkowe znaczenie. Ponadto zarówno w ZS nr 6 jak  i ZS nr 2 powstały dwie tradycyjne siłownie zamknięte, wyposażone w profesjonalny sprzęt jaki możemy spotkać w fitness klubach. Te zadania samorząd powiatowy zrealizował w ramach środków własnych.

 


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: