Piątek, 13-tego, Księżyc Żniwiarzy

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-13 09:20:19
Piątek, 13-tego, Księżyc Żniwiarzy
  • Foto: TV Gawex

Piątek 13-tego przez wielu uważany jest za pechowy. Dzisiaj (13.09) dodatkowo księżyc jest w pełni. Nie zdarza się to często ale nadchodzący Księżyc Żniwiarzy (następny za 40 lat) jest dodatkowym omenem sprawiającym, iż niektórzy odkładają ważne decyzje na inny czas.

Zgodnie z twierdzeniem astrologów, właśnie Księżyc Żniwiarzy jest momentem, w którym winniśmy podjąć się domowych porządków oraz wprowadzać zmiany w życiu. Doradzają aby wyrzucić wszystko, co nas denerwuje w przestrzeni osobistej oraz aby zrezygnować z tego co nas smuci, co nam ciąży i co nas osłabia.


Jaka jest geneza tego kalendarzowego fatum? Najpopularniejszą teorią jest ta, nawiązująca do wybryków króla Filipa Pięknego w XIV wiecznej Francji. Podstępnie i kłamliwie oskarżył on członków zakonu Templariuszy o herezję i aresztował ich a następnie spalił na stosie-było to w 1307 roku. Jego czyny popierał ówczesny papież Klemens V, któremu również zawadzał coraz bardziej wpływowy a bajecznie bogaty zakon, wściubiający swój nos w niemal każdą sprawę dotyczącą Watykanu.

Naturalnie krążą też inne historie dotyczące feralnego dnia. Dotyczą one Ostatniej Wieczerzy oraz biesiad w Walhalii, wygnania z raju i wielkiego potopu czy systemu numerycznego Babilończyków. Jak świat wielki-historii pewnie również mnogość wokół 13-tego w piątek narosło. 


Dziwna to rzecz bowiem pomimo XXI wieku – ciągle właśnie ta data kalendarzowa jest najbardziej popularnym zabobonem.
 

  • Tagi:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: