Szpital zmniejsza zadłużenie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-12 15:53:47
Szpital zmniejsza zadłużenie
  • Foto: TV Gawex

O trudnej sytuacji Szpitala w Szczecinku wiadomo nie od dziś. Aktualne zadłużenie placówki wynosi prawie 11 milionów złotych. Władze lecznicy wraz z będącym większościowym udziałowcem Starostwem Powiatowym nie ustają jednak w działaniach mających na celu zmniejszenie zobowiązań. Są już pierwsze efekty tych starań.

Uzdrowić sytuację może m.in. pomoc uzyskana w Narodowym Funduszu Zdrowia, który zwiększył szpitalowi wartość obowiązującego kontraktu o ponad 1,8 mln zł. Innym rozwiązaniem jest kredyt obrotowy w wysokości 3 mln zł, który lecznica ma szansę odnowić.

Nie jest tajemnicą, że największą sumę (ponad 3 mln zł) szczecinecka placówka jest dłużna Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Na szczęście ową należność najprawdopodobniej uda się rozłożyć w czasie.

Ponadto wdrażany jest kompleksowy plan modernizacji kwestii budżetowych lecznicy, zakładający m.in. redukcję zatrudnienia ale tylko w przerośniętej zdaniem nowych władz sferze administracyjnej. Co ważne, plan odnowy szpitalnych finansów zakłada działanie w dłuższej perspektywie czasowej, zgodnie ze współczesnymi zasadami zarządzania i ekonomii.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (12.09) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: