Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Uwaga na nietoperze!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-11 09:53:41
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Uwaga na nietoperze!
  • Foto: Dephosite photo

W okresie od 2.09.2019 r. do 8.09.2019 r. strażnicy podjęli 128 interwencji w stosunku do 142 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 65 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 50 zdarzeń. 1 osoba została przekazana policji. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 4 osoby. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazano 10 zwierząt w tym nietoperza czy jeża.

3.09.2019 r. około godziny 23:40 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił jak mężczyzna stojący pod wiatą przystanku komunikacji miejskiej uderza ręką w wyświetlacz ekranu zamontowanego pod wiatą przystanku. Następnie rozbił o chodnik butelkę trzymaną w ręku. Patrol straży miejskiej wylegitymował sprawcę. Okazało się, że jest to mieszkaniec Czarnego. Na mężczyznę zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

4.09.2019 około godziny 00:25 patrol straży miejskiej udał się na ul: Lipową celem udzielenia asysty dla Policji przy ujęciu mężczyzny, który wybił szyby w kilku budynkach i w samochodzie. Strażnicy ujęli tego mężczyznę na ul: Wodociągowej i przekazali go Policji.

6.09.2019 około godziny 16:45 dyżurny straży miejskiej odebrał telefoniczne zgłoszenie od dzieci, że znalazły rannego nietoperza. Ranny nietoperz ten został przewieziony do weterynarii. Jednocześnie informujemy, że nietoperze znajdują się pod ścisłą ochroną. W żadnym wypadku nie należy ich płoszyć straszyć czy usuwać z miejsc gdzie bytują. Należy również pamiętać, że nietoperze często są nosicielami wścieklizny, takie przypadki były już ujawniane na terenie Szczecinka. W przypadku nietoperza zarażonego tą chorobą dotykanie go może się skończyć serią bolesnych zastrzyków dla osoby dotykającej.

7.09.2019 około godziny 19:10 operator monitoringu wizyjnego zauważył na Centralnym Placu Zabaw dwójkę dzieci palących tam papierosy. Patrol, który przyjechał na miejsce wylegitymował tam dwójkę trzynastolatków palących papierosy. Następnie obaj zostali przekazani opiekunom.

7.09.2019 zabezpieczenie biegów ekstremalnych Active Challenge Szczecinek.

Obecnie trwa kampania wyborcza w związku, z czym musimy przypomnieć komitetom wyborczym, że w kampanii wyborczej również obowiązują pewne cywilizowane zasady i żaden z kandydatów nie jest dobrem narodowym żeby z tych zasad był wyłączony. Rozwieszanie plakatów wyborczych czy banerów może się odbywać tylko w wyznaczonych miejscach a jeżeli są wieszane w innych to niezbędna jest na to zgoda właściciela czy zarządcy terenu. W przypadku pasów drogowych zgoda zarządcy drogi tak jak w przypadku ulicy Jana Pawła II, w przypadku płotów, ogrodzeń również jest wymagana zgoda właściciela czy zarządcy danego terenu. W przypadku ogrodzenia targowiska miejskiego należy taką zgodę uzyskać od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Zauważamy, że są komitety, które nie stosują się do tego a rozwieszający banery już na tym zostali wylegitymowani. W takich sytuacjach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu na sprawców a usunięcie plakatów czy banerów może nastąpić na koszt danego komitetu wyborczego. W takiej sytuacji koszty będą na pewno dużo wyższe niż sprawcy sami naprawią to.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: