Ekstremalnie nad Trzesieckiem [FOTOGALERIA]

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-07 10:32:32
Ekstremalnie nad Trzesieckiem [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

Ze Stadionu Miejskiego im. Czesława Lisa wystartowała pierwsza tura zawodników biorących udział w inauguracyjnej edycji Active Challenge Szczecinek. Blisko 300 uczestnikom, startującym w 30-osobowych grupach co pół godziny, przyjdzie zmierzyć się z wyzwaniem w postaci biegu z przeszkodami lub bez, wyścigu na rowerze oraz trasy pokonywanej kajakiem.

Rywalizacja prowadzona jest w 3 kategoriach: Active Challenge (2,5 km rowerem, 0,5 km kajakiem oraz 7 km ekstremalnego biegu z przeszkodami), Tourist Light Challenge (2,5 km biegu bez przeszkód, 0,5 km kajakiem oraz 7 km rowerem) a także wśród najmłodszych, dla których przygotowano specjalny tor na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak podkreślają organizatorzy, zawody w tego typu formule rozgrywane są po raz pierwszy w Polsce, stąd duże zainteresowanie startujących, którzy przybyli z praktycznie każdego zakątka kraju.

Wszystkich walczących na trasie dopinguje gość specjalny imprezy, którym jest Julita Ilczyszyn, zwyciężczyni tegorocznego Runmageddon Sahara na dystansie 50 km.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: