Ósma edycja rajdu „Naokoło jest wesoło"

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-06 12:25:25
Ósma edycja rajdu „Naokoło jest wesoło"
  • Foto: SAPiK

W dniu 22 września o godz.11.0-0 wystartuje już po raz ósmy rajd rowerowy pn. „Naokoło jest wesoło" wokół jez. Trzesiecko. Organizatorem imprezy jest szczecinecki SAPiK. Data organizacji rajdu nie jest przypadkowa bowiem jest to międzynarodowy „Dzień bez samochodu".

Już ósmy rok Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza uczniów szczecineckich szkół oraz pozostałych mieszkańców naszego miasta do wspólnej jazdy rowerem wokół jeziora Trzesiecko podczas rajdu „Naokoło jest wesoło”. Podobne inicjatywy organizowane są w wielu miastach Europy i związane są z obchodzonym 22.września Dniem bez samochodu. 


Jest to szczególnie ważne w ostatnich latach, gdy wszystkim coraz mocniej doskwierają zmiany klimatyczne spowodowane zanieczyszczeniem środowiska, a wdrażanie ekologicznych rozwiązań staje się wręcz koniecznością. Nasze miasto nadąża za tymi potrzebami udostępniając mieszkańcom bezpłatną komunikację miejską oraz rowery. 


Organizator tym chętniej i liczniej pragnie zaprosić zarówno uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich mieszkańców Szczecinka i całego powiatu w rajdzie, który odbędzie się 20.09.2019r. Start o godzinie 11.00 z ogrodu SAPiK-u przy ulicy Kilińskiego 1 i tam też przewidziana jest  meta. 


Trasa to tradycyjnie ścieżka dookoła jeziora Trzesiecko. Dla szkół, które zbiorą największą liczbę uczestników w swojej kategorii wiekowej zostaną przyznane atrakcyjne nagrody. Organizatorzy liczą na liczny udział chętnych w rajdzie.

Ósma edycja rajdu „Naokoło jest wesoło
  • Foto: SAPiK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: