Chcieli się zemścić teraz posiedzą w areszcie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-06 08:21:18
Chcieli się zemścić teraz posiedzą w areszcie
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Pełne zaangażowania i determinacji działanie kryminalnych ze Szczecinka doprowadziło do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn, którzy na jednym z osiedli bloków mieszkaniowych w klatce schodowej podpalili łatwopalną substancją kilkoro drzwi wejściowych do mieszkań stwarzając w ten sposób zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób. Z uwagi na charakter czynu i pobudki jakimi kierowali się zatrzymani mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Chęć zemsty na młodym mieszkańcu Szczecinka kierowała dwójką młodych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, którzy 24 sierpnia br. postanowili podpalić drzwi wejściowe do jego mieszkania. Trudności pojawiły się na samym początku. Choć sprawcy znali adres bloku i klatki schodowej w której mieszkał mężczyzna, to nie wiedzieli, które drzwi są od jego mieszkania. W tym celu rozpoczynając od podpalenia drzwi wejściowych do klatki schodowej młodzi mężczyźni wybiórczo oblewali łatwopalną substancją wybrane przez siebie drzwi, a następnie podpalali je. Sprawcy nie oszczędzili również rowerów pozostawionych na klatce schodowej, które też zostały przez nich podpalone. Na szczęście jeden ze sprawców na klatce schodowej upuścił butelkę, która obudziła jednego z mieszkańców, który niezwłocznie powiadomił służby ratunkowe.

Wezwana na miejsce grupa dochodzeniowo śledcza bezzwłocznie po ugaszeniu pożaru przystąpiła do działania. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku potrzebowali kilka dni by ustalić tożsamość sprawców, a następnie ich zatrzymać i doprowadzić do jednostki. Młodzi mieszkańcy Szczecinka przyznali się do popełnionego czynu i złożyli w tej sprawie wyjaśnienia. Śledczy ze Szczecinka wrócili podczas przesłuchania do innych zdarzeń, które miały miejsce na terenie miasta. Silny materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwóm mieszkańcom Szczecinka kolejne 3 zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu oraz mieniu.

Pobudki jakimi kierowali się sprawcy oraz charakter popełnionego czynu, który stworzył bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu mieszkańców czteropiętrowego bloku spowodowało, że Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wyszedł z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wczoraj sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec 18 i 19- latka 3-miesięczny areszt. Za spowodowanie pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w wielkich rozmiarach mieszkańcom Szczecinka grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: