Wakacje 2019 w Domu Wczasów Dziecięcych

  • kg
  • 2019-09-05 16:00:00
Wakacje 2019 w Domu Wczasów Dziecięcych
  • Foto: ZPO Połczyn-Zdrój

W okresie wakacji letnich 2019r w Dom Wczasów Dziecięcych (w Zespole Placówek Oświatowych) w Połczynie Zdroju, przebywały dzieci, młodzież z naszego kraju i zza granicy.

W terminie od 21.06.2019r. do 28.06.2019r. przebywały u nas młode siatkarki (26 dziewcząt) z SKS, ZS nr.5 ze Szczecina, oraz 20 dziewcząt z SKS „Murowana Goślina”.


Od 08.08.-18.08.2019r. przebywało u nas 14 dzieci z Powiatu Świdwińskiego i z kraju, a już od 10.08.-18.08.2019r TKKF „Chomiczówka” z Warszawy przywiozła na wypoczynek letni, 19. dzieci oraz ich opiekunów. 
SGA Szczecin i 13 młodziutkich gimnastyczek (19.08.-30.08.2019r ) oraz grupa 27 dziewcząt – siatkarek z MKS PIAST ze Szczecina to kolejne grupy goszczące w DWD. Od 20.08.2019r. do 01.09.2019r. na ogólnopolskim obozie językowym, przebywało 34. dzieci z Ukrainy w wieku od 12 do 17 lat wraz z jedną opiekunką. 
Młodzież została zakwaterowana w 2-3 osobowych pokojach i zapewniono im 4 posiłki dziennie.  


Goście z Ukrainy wraz ze swoją opiekunką, spędzili w Polsce czas, który był wypełniony różnorodnymi atrakcjami przeplatanymi z częścią edukacyjną w zakresie nauki podstaw języka polskiego. Doświadczeni nauczyciele języka polskiego, potrafili w ciekawy i kreatywny sposób zainteresować uczniów, pomóc im poszerzyć wiedzę teoretyczną i przełamać bariery językowe. Poza codziennymi lekcjami języka polskiego, młodzież brała udział w bogatym programie rekreacyjnym i wypoczynkowym, który był tak przygotowany, aby nie tylko pozwolił uczestnikom na praktyczne doskonalenie języka, lecz aby równocześnie młodzież zza granicy mogła zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego, pięknego regionu oraz integrować się z polską młodzieżą.


Wychowawcy Domu Wczasów Dziecięcych, rozplanowali każdy dzień, tak aby w programie zajęć były: 3 wyjazdy na baseny do Aquaparku w Świdwinie, wyjście do kina w Połczynie-Zdroju, gry sportowe, konkursy, dyskoteki, karaoke, turnieje gry w ping-ponga, ogniska, quizy językowe etc. Wychowankowie mogli skorzystać także z zabiegów leczniczych w DWD.


Oprócz spacerów po Połczynie Zdroju, młodzież miała także zorganizowaną wycieczkę do Parku rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie pod Kołobrzegiem, gdzie skorzystała z wielu ciekawych i fajnych zabaw m.in. jazda konna, jazda bryczką, malowanie twarzy, jazda na gokartach i samochodach terenowych, strzelanie z łuku, zwiedzanie mini zoo i wiele innych, dodatkowo po całodniowych zabawach w parku rozrywki, wychowankowie mogli jeszcze wykąpać się w morzu i pospacerować po plaży w Kolejną wycieczką po za teren miasta było zwiedzanie „Sławogrodu” w Czaplinku, gdzie razem z przewodnikiem, młodzież poznawała budowle średniowiecznego grodu, oraz skorzystała z  kąpieli w jeziorze.


Obóz językowy miał na celu nie tylko naukę języka polskiego, ale także wzajemne poznanie się i integrowanie młodzieży z Polski i z Ukrainy, wzajemną wymianę informacji na temat tradycji, kultury, obyczajów sąsiadujących krajów, dzięki czemu młodzież uczy się szacunku do innych kultur i narodowości. 


Tekst i zdjęcia: 
Alicja Szczerbińska,
Małgorzata Wiśniewska,  
Magdalena Janczak.
Materiał nadesłany przez Krzysztofa Łazarza, Dyrektora ZPO.
 


  • Foto: ZPO Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: