Mieszkanie za pięć tysięcy? To możliwe w Połczynie-Zdroju!

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-05 13:41:54
Mieszkanie za pięć tysięcy? To możliwe w Połczynie-Zdroju!
  • Foto: UM Połczyn_Zdrój

Za kwotę nieco ponad pięć tysięcy złotych dotychczasowy lokator stał się właścicielem 37 metrowego mieszkania z zasobu komunalnego. Kupującemu w poczet ceny zaliczono m.in. poniesione nakłady remontowe oraz udzielono dodatkowego upustu za jednorazową wpłatę. W ramach Akcji Mieszkanie „za grosze” lokale komunalne można nabyć od gminy za ułamek wartości.

Dzisiaj (5 września 2019 r.) do grona zadowolonych właścicieli mieszkań dołączyła Elżbieta Lewandowska, Maria i Stanisław Góreccy, Katarzyna i Arkadiusz Orłowscy oraz Alicja i Krzysztof Popis. Wszystkie lokale znajdują się w Połczynie-Zdroju, a niektóre w okolicy Centrum. Akty notarialne w imieniu Gminy podpisała Emilia Mazur, Zastępca Burmistrza.

Gratulujemy nabywcom!

W ramach Akcji Mieszkanie „za grosze”, własne cztery kąty można nabyć nawet za jedynie 15% wartości. A jeśli to stanowi przeszkodę, możliwe jest rozłożenie ceny na dogodne raty, nawet na dziesięć lat. To po to, aby seniorzy pozostawili coś swoim dzieciom w posagu. Ale przede wszystkim po to, aby mieszkańcy gminy Połczyn-Zdrój mieli do czego wracać, czuli się związani ze swoim miastem i gminą.

Jak się zabrać do zakupu? Aby stać się właścicielem lokalu należącego obecnie do Gminy Połczyn-Zdrój, obecny najemca powinien złożyć stosowny wniosek do Burmistrza. Aby maksymalnie ułatwić nabycie mieszkań, do obsługi wytypowano dwóch urzędników: Adam Korszyłowski i Mariusz Matysek czekają na zainteresowanych w pokoju nr 206 urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju, nr tel. (94) 36 661 26. Tam można złożyć wniosek i uzyskać pomoc oraz wszelkie informacje.

Od kwietnia br. Sejm wprowadził zmiany w przepisach. Na ich skutek lokatorów mieszkań komunalnych w najbliższych latach mogą czekać podwyżki czynszów związane ze zmianami kryterium dochodowego.


  • Foto: UM Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: