Miejska Komunikacja Kontrowersyjna

  • kg
  • 2019-09-04 14:18:03
Miejska Komunikacja Kontrowersyjna
  • Foto: TV Gawex

Brak opłat za przejazd autobusami na terenie miasta to nie jedyna zmiana, jaka nastąpiła od 1 września w szczecineckim transporcie publicznym.

Zmianie uległy też dotychczasowe trasy i rozkłady jazdy linii nr 2 i 6. W związku z wprowadzeniem rewolucyjnych zmian ograniczono kursy na Świątki. Jak podkreśla burmistrz, kwestia ta wymagać będzie jeszcze odpowiedniego przemyślenia.

Najwięcej kontrowersji wśród mieszkańców Świątek budzi fakt, iż autobusy w znacznej większości będą kończyły teraz swoje kursy na ul. Szczecińskiej (przy wiadukcie). Do pętli na ul. Staszica dojeżdżać będą tylko w godzinach porannych dojazdów i popołudniowych powrotów uczniów ze szkół.

 

W związku z licznymi sygnałami napływającymi do naszej redakcji, postanowiliśmy zapytać mieszkańców o ich zdanie na ten temat.

O tym, jak sytuację widzą uczniowie i jakie zdanie mają mieszkańcy oraz jak podchodzi do tego burmistrz, zobaczycie Państwo w dzisiejszych Echach Dnia.

Zapraszamy.

Komentarze (5)

BOLO 2019-09-04 18:34

Całkowita ignorancja mieszkańców Świątek przez burmistrza, czy autobus naprawdę dużo zaoszczędzi stając na Szczecińskiej, przecież do pętli na Staszica dużo nie brakuje. WSTYD dla naszej władzy.

Mieszkaniec 2019-09-05 08:40

Fala krytyki w mediach jaka spadła na burmistrza i prezesa komunikacji miejskiej po tym jak potraktowano mieszkańców Świątek daje bardzo dużo do myślenia. Mam nadzieję, że szczecineckie media nie odpuszczą tego tematu, a władze miasta zmienią swoją głupią decyzję. Świątki są specyficzną dzielnicą z dwiema szkołami, pięknym stadionem, początkiem szlaku lasu klasztornego, dlatego pominięcie kursów autobusu jest błędem niewybaczalnym dla mieszkańców Szczecinka. P.S Może burmistrz lub prezes komunikacji wytłumaczą po co koło stadionu stoi przystanek z kilkanaście tysięcy złotych, skoro autobus zatrzymuje się tam parę razy dziennie ? Na pokaz dla ludzi, którzy odwiedzają nasz stadion ? TO SIĘ NAZYWA MARNOWANIE PUBLICZNYCH PIENIĘDZY

Jarek 2019-09-05 08:50

Zabranie autobusów że Świątek jest bardzo złą decyzją, górka miała nie stanowić problemu wjazdu dla autobusów, chyba że jest inaczej. Może z bateriami w autobusach już jest problem ? Mam nadzieję, że gawex sprawdzi ten wątek.

nick 2019-09-05 11:19

Budżet miasta darmowych przejazdów nie wytrzyma.

mieszkaniec Szczecinka dzielnicy Świątki 2019-09-30 17:24

Od 01.10.2019r zmiana rozkładu jazdy autobusów Km i znowu burmistrz i Km zakpiła sobie z mieszkańców dzielnicy Świątki dodali tylko ogólnie 4 kursy / trzy 2 i jeden 6 / dalej będziemy mieli trudności do południa i po południu dojechać do miasta , w soboty i niedziele zero kursów nr.2 nie możemy dojechać na cmentarz , po co płacimy podatki jako mieszkańcy Szczecinka jak nie możemy dojechać do miasta , w soboty 4 kursy na cały dzień nr. 6 a w niedziele 3 kursy nr.6 , burmistrzu kim dla pana jesteśmy jako mieszkańcy Szczecinka dzielnicy Świątki , ignoruje nas pan jawnie i kpi sobie z nas . Trzesieka ma wiele kursów wiadomo czemu a my jesteśmy lekceważeni , długo tak pan nie posiedzi na stołku burmistrza w ten sposób traktując ludzi cierpliwość nasz ma swoje granice .

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: