Stop przemocy wobec kobiet

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-04 11:37:12
Stop przemocy wobec kobiet
  • Foto: Foto: e-kg.pl

Rozpoczyna się drugą część kołobrzeskiej kampanii społecznej „Stop przemocy wobec kobiet”. Mieszkanki Kołobrzegu w ramach akcji będą uczestniczyć w kursie samoobrony oraz spotkaniach tematycznych z pracownikami sądu i policji. Wczoraj odbyły się pierwsze bezpłatne zajęcia.

Dla mieszkanek Kołobrzegu przygotowano bezpłatne zajęcia z samoobrony, kurs języka angielskiego i grupę wsparcia. Celem podejmowanych działań jest zwiększenie wiedzy na temat możliwości przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt. W ramach kampanii zaplanowano bezpłatne zajęcia z samoobrony, które prowadzone będą w każdy wtorek od godz. 19 do 20.30 w okresie od 3 września do końca października w sali sportowej przy. ul. 1 Maja 47. Na ten cel KS Szczerek Fight Team otrzymał dofinansowanie na zajęcia z programu „Społecznik na lata 2019-2021- Program Marszałkowski” Zajęcia prowadzić będzie Tomasz Szczerek.

W programie akcji są też bezpłatny kurs j. angielskiego, bezpłatne porady prawne oraz spotkania tematyczne dot. przeciwdziałania przemocy. W tych ostatnich uczestniczyć będą przedstawiciele Sądu Rejonowego w Kołobrzegu, Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu i Fundacji ” Na Przekór Przeciwnościom”. Powstanie również grupa wsparcia dla osób dotkniętych przemocą.

Zasadność przeprowadzania w Kołobrzegu kampanii społecznej o takiej tematyce potwierdzają policyjne statystyki.

Stop przemocy wobec kobiet
  • Foto: e-kg.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: