Rozpoczął się Mały Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-03 20:42:07
Rozpoczął się Mały Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"
  • Foto: TV Gawex

Mały Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” został dziś (03.09) oficjalnie otwarty przez sprawującego patronat honorowy nad wydarzeniem starostę Krzysztofa Lisa. Odbywające się w naszym mieście już po raz dziewiąty przedsięwzięcie jest elementem 16. edycji tożsamej imprezy o zasięgu europejskim.

Nadchodzące cztery dni będą nie tylko możliwością do zapoznania się z najnowszymi obrazami o głębokim przesłaniu ale przede wszystkim okazją do wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. Pomogą w tym m.in. towarzyszące projekcjom liczne koncerty, spektakle, prezentacje działalności osób niepełnosprawnych, wystawy, warsztaty oraz pikniki

Organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku festiwal rozpoczęła uroczysta gala inauguracyjna, którą uświetnił koncert gwiazd programu telewizyjnego „Śpiewające fortepiany” - Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana, którym na scenie szczecineckiego kina Wolność towarzyszyli wokaliści Joanna Stefańska-Matraszek (sopran) oraz Ireneusz Miczka (baryton). Wśród gości na widowni znalazła się m.in. Wiceminister Środowiska Małgorzata Golińska.

Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu brzmi: „Praca - życie - scenariusz dla każdego”. Wśród obrazów, które będzie można zobaczyć znajdą się takie filmy jak:

  • Wszechwidzący (The All Seeing Blind), reż. Nuri Cihan Özdogan, Turcja 2017
  • The Unlimited House of Krip, reż. Garry Robson i Jane Farley, Wielka Brytania 2018
  • W czyimś łóżku (The Beds Of Others), reż. Jonay Garcia, Hiszpania 2018
  • Podróż do cudotwórcy (Journey ToThe Miracle Man), reż. Lisa Vipola i Fabian Wigren, Dania 2018
  • Niebo bez gwiazd (Sky Without Stars), reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Polska 2018

Więcej na ten temat w jutrzejszym (04.09) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: