Trwają prace drogowe w Sępolnie Wielkim

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-03 13:15:42
Trwają prace drogowe w Sępolnie Wielkim
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Trwają prace związane z przebudową odcinka drogi łączącego miejscowość Sępolno Wielkie z DK nr 25. Arteria ma długość 2,7 km. Koszt całej inwestycji, którą realizuje drawska firma Pol-Dróg, to ponad 3.316 mln zł. Na to zadania Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2 mln zł.

Droga nie dość, że wąska, to jeszcze musiała obsłużyć transport ciężarowy, bowiem w Sępolnie Wielkim funkcjonuje Lafarge Sp. z o.o. zajmująca się produkcją kruszywa i betonu. Teraz zostanie ona wzmocniona i poszerzona do 6 metrów. Ponadto zakres prac przewiduje  przebudowanie zjazdów indywidualnych i skrzyżowań z drogami publicznymi, powstaną zatoki autobusowe i odwodnienie powierzchniowe drogi z odprowadzeniem wody poprzez pobocza gruntowe do istniejących rowów przydrożnych.

Powiat Szczecinecki starania o pozyskanie dofinansowania z rządowego programu rozpoczął już w roku ubiegłym. Dzięki zabiegom starosty Krzysztofa Lisa, burmistrza Białego Boru Pawła Mikołajewskiego oraz nieocenionej pomocy wiceminister Małgorzaty Golińskiej, która w proces  pozyskania środków zaangażowała się od samego początku, wojewoda zachodniopomorski zdecydował o ich przyznaniu. Stosowne umowy parafowano 12 lipca 2019 r.

W kosztach inwestycji partycypuje również firma Lafarge, która dostarczy kilka tysięcy ton kruszywa. Prace prawdopodobnie znajdą swój finał do końca października.

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: