Darmowa komunikacja stała się faktem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-02 15:54:45
Darmowa komunikacja stała się faktem
  • Foto: TV Gawex

Jedna ze sztandarowych obietnic wyborczych Daniela Raka stała się faktem. Mowa oczywiście o darmowej komunikacji miejskiej, która funkcjonuje już drugi dzień. Do korzystania z charakterystycznych, zielono-białych pojazdów zachęcali w dzisiejszy poranek włodarze miasta, przyjeżdżając jednym z autobusów do pracy.

Korzystający z porannego kursu burmistrz rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące zasad korzystania z bezpłatnych przejazdów. Przede wszystkim korzystać może z niej każdy. Co warte podkreślenia, z obowiązku uiszczania dodatkowej opłaty zwolnieni są również właściciele czworonogów podróżujący wraz z nimi a także posiadacze bagażu.

Nie są to jednak jedyne zmiany dotyczące funkcjonowania szczecineckiego transportu publicznego - inaczej np. przedstawiają się teraz rozkłady jazdy. Najwięcej kontrowersji wśród mieszkańców budzi fakt, iż autobusy linii nr 2 i 6 w znacznej większości będą kończyły teraz swoje kursy pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej. Na pętlę na ul. Staszica dojeżdżać będą tylko w godzinach największego obłożenia spowodowanego dojazdami i powrotami uczniów do i ze szkoły. Jak podkreśla burmistrz, kwestia ta wymagać będzie jeszcze odpowiedniego przemyślenia.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (02.09) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Darmowa komunikacja stała się faktem

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: