IV Szczecinecki Maraton MTB - wyniki (Fotogaleria)

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-01 16:28:51
IV Szczecinecki Maraton MTB - wyniki (Fotogaleria)
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (01.09) odbyła się IV edycja Szczecineckiego Maratonu MTB w trzech konkurencjach: dla dzieci z rodzicami bądź opiekunami, oraz na trasach maratonu Mini i Mega.

Trasa maratonu przebiegała głównie w terenie leśnym i jak utrzymywali uczestnicy sportowej imprezy, teren nie był szczególnie trudny ale posiadał wiele stromych zjazdów i wolnych podjazdów. Na starcie we wszystkich konkurencjach stawiło się blisko 250 zawodników. Wielu z nich pochodzi z klubów sportowych ale zdecydowana większość to najzwyczajniej miłośnicy rowerowej przygody na szlaku. Najtrudniejszym przeciwnikiem uczestników była wysoka temperatura i walka z własnymi słabościami. Start i meta zlokalizowane zostały na terenie Placu Koncertowego przy ul. Kołobrzeskiej w sąsiedztwie osiedla Zachód.


Organizatorem sportowej imprezy było Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek. Nie zapomniano o atrakcjach zarówno dla dorosłych, jak i dla tych mniej dorosłych. 


Trasa przebiegała przez tereny niezwykle malownicze lasów Nadleśnictwa Szczecinek, choć zapewne zawodnicy nie mieli zbyt dużo czasu na podziwianie widoków. Skwar, długa trasa oraz walka z własnymi słabościami nie stały się przeszkodą dla wiceburmistrza Szczecinka Macieja Makselona, który wyczerpany trudami ale z uśmiechem na twarzy dojechał do mety.


Chociaż trasa wymagała mocnych, górskich rowerów, na starcie stanęli również chętni ze składakami miejskimi bo jak twierdzili-liczy się zabawa, przejechanie trasy jest również sukcesem. Rzeczywiście organizatorzy poza nagrodami na podium dla zwycięzców, przygotowali również dla wszystkich uczestników maratonu okolicznościowe medale, którymi były wisiory miniaturek korbowodów rowerowych.


Wyniki IV Szczecineckiego Maratonu MTB opublikowane zostały na stronie :  https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4694


Planowana dekoracja zwycięzców biegów rowerowych w poszczególnych konkurencjach odbyła się o godz. 15.30. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: