Materiafest 2019 w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-31 23:27:40
Materiafest 2019 w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (31.08) o godz. 16.55 kolejną edycję "Materiafest" rozpoczął swym występem zespół "Srogo". Przy wieży Bismarcka rozpoczęła się rewolucja i muzyczna hekatomba.

Absolutny odlot w krainę czarów zafundował nam wczoraj SAPiK w kooperacji z consigliere "Materia". Zespołem otwierającym hekatombę uczuciową, emanującą ze sceny na publiczność był zespół "Srogo". Charyzmatyczny wokalista "Seba" wkręcił publiczność natychmiast na wyżyny metafizycznych doznań. Wokalista robił "co chciał" z publicznością, która jak za magicznym ruchem różdżki reagowała na jego sugestie.

Kolejnym zespołem, który rozniecił żar w publiczności był "The Sixpounder". Dzielił on już scenę z takimi sławami jak Behemoth czy Decapitated. Grupa powstała w 2006 roku ale swą twórczością zdołała uwieść rzesze fanów. 

Prawdziwym wybuchem trotylu, w kolejności - jako trzeci była grupa "Materia". To był najzwyczajniej szał. Publiczność zdawała się być w stanie amoku i szaleństwa. Nasz rodzimy zespół sprawił, że przed sceną szalały w muzycznym uniesieniu ok. 2-3 tysięcy fanów. To było szaleństwo. Początek imprezy związanej z "Materiafest" skupił przed wieżą Bismarcka ok. 200 osób. 

Zgromadzeni przed sceną fani zostali zaczarowani, gdy wystąpił legendarny zespół heavymetalowy "Turbo". Gwoździem ich koncertu było wykonanie utworów z płyty "Ostatni wojownik". Publiczność dała się unieść fali ekscytacji charyzmatycznemu zespołowi.

Apogeum doznań graniczących z ekstazą był występ zespołu "Vader". Lider zespołu Piotr "Peter" Wiwczarek podgrzał emocje publiczności do niewyobrażalnych już rozmiarów. Zespół "Vader" to już legenda na polskiej scenie death metal. Zespół wykonał utwory "Dark Age" oraz z płyty "The Empire". Warto wspomnieć, iż zespół był inspiracją dla grupy Decapiitated. .

Ostatnim zespołem jaki objął w posiadanie szczecinecką scenę przy wieży Bismarcka była grupa "Kat" i Roman Kostrzewski. Zespół chyba najbardziej rozpoznawalny jest z "Róży miłości", od czego przeszedł do nowoczesnego, niższego brzmienia. To muzyka bardzo mroczna z motywami metafizycznymi. 

Wszystkie zespoły, które gościły na scenie przy wieży Bismarcka dały fanom niezapomnianą moc wrażeń graniczących z ekscytacją i amokiem muzycznym - no ale aby to poczuć i mieć wyobrażenie - należało być na wczorajszym "Materiafest". 

Więcej o "Materiafest" przy wieży Bismarcka - wkrótce na antenie TV Gawex.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

Xxx 2019-09-01 04:24

Jest już po 4 a mi dziecko nadal nie śpi przez darcie mordy, lekkie przegięcie. Do której mają zamiar puszczać muzykę, do 10? Porażka.

Ccc 2019-09-01 08:40

To jest dobre miejsce aby zbudować amfiteatr i organizować imprezy kulturalne. Podobnie zlokalizowanym jest amfiteatr w Mrągowie.

tomx 2019-09-01 10:33

Szkoda, że było tak bardzo głośno. Nie - dla spokojnych mieszkańców...

Anna 2019-09-02 08:00

Szczecinek zamiast kontynuować DYSKO POLO promuje muzykę której nie da się słuchać. Duża grupa ludzi była z poza Szczecinka. Ta muza nie wpada do uszu , to jest jeden jazgot instrumentów wydzierania gardła. Ale każdy ma swojego konika.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: