Duże zmiany w miejskiej komunikacji

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-30 14:39:37
Duże zmiany w miejskiej komunikacji
  • Foto: TV Gawex

Niemałe zmiany czekają już od najbliższej niedzieli (01.09) na wszystkich korzystających ze szczecineckiego transportu publicznego. Najważniejsza informacja dotyczy oczywiście bezpłatnych przejazdów zielono-białymi autobusami.

Darmowe podróżowanie to nie jedyna zmiana jaką miejski przewoźnik przygotował dla mieszkańców. Wraz z nieodpłatnym poruszaniem się następować będą kolejne roszady w rozkładach jazdy. Na ten moment wiadomo, że autobusy linii nr 2 i 6 w znacznej większości będą kończyły swoje kursy pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej. Na pętlę na ul. Staszica dojeżdżać będą tylko w godzinach największego obłożenia spowodowanego dojazdami i powrotami uczniów do i ze szkoły.

Kursy podmiejskie zostaną zachowane ale jednocześnie ich liczba zostanie zredukowana do tej sprzed kwietnia, kiedy to po raz ostatni znacznie zmieniono rozkład jazdy. Osoby korzystające z linii prowadzących do Turowa, Parsęcka czy Żółtnicy przez wrzesień również będą jeździły za darmo.

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym (30.08) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Komentarze (3)

Mieszkaniec 2019-08-31 11:03

czyli obietnica dojazdu autobusów KM dla mieszkańców Świątek wzięła w łeb ? Niech ograniczą też kursy Trzesiekę. Przy przyłączeniu do miasta tych wsi PO mówiło zupełnie inaczej, po zniwelowaniu górki na Światki nie miało być problemu aby autobusy wjeżdżały na Świątki. Ktoś kogoś zrobił w konia.

Fuj 2019-08-31 23:22

Dzieci do zs świątki już nie dojadą ani nie wrócą,tragedia

Mieszkańcy 2019-09-02 08:20

Podatki mieszkańcy Świątek płacą takie same jak całe miasto między innymi i za KM ale nie mogą z niej korzystać , to jest jakaś zemsta włodarzy miasta . To jest skandal .

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: