Wernisaż malarstwa Giny Malinowski w Połczynie-Zdroju

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-29 09:19:03
Wernisaż malarstwa Giny Malinowski w Połczynie-Zdroju
  • Foto: TV Gawex

W środowy wieczór (28.08) w Galerii Kina „Goplana” w Połczynie-Zdroju, odbyła się wystawa malarstwa znanej artystki Giny Malinowski.

Artystka o bogatym już dorobku dokonała odsłony swej twórczości artystycznej. Poza typowymi dla malarki obrazami, których tematem są jej ulubione kwiaty, pejzaże i portrety, zaprezentowała nowy nurt w swej twórczości traktujący o naturze i eterycznych tancerkach.

Charakterystycznym elementem twórczości artystki są intensywne barwy i zaskakujące kontrasty a przy tym zamiłowanie do detali z jednoczesnym zachowaniem lekkości i oryginalności w sposobie podpatrywania świata. W obrazach, które stały się nowym nurtem w twórczości artystki widoczne są odcienie uczuć bliskie każdemu człowiekowi, takie jak ulotność chwili, eteryczność postaci a nawet erotyzm przedstawiony za pomocą symboliki i środków wyrazu artystycznego.

Na wernisaż przybyło wielu miłośników malarstwa Giny Malinowski. Na wystawie zaprezentowanych zostało kilkadziesiąt dzieł artystki wzbudzając duże zainteresowanie tworząc atmosferę grup dyskusyjnych.

Wkrótce, w TV Gawex więcej na temat wernisażu Giny Malinowski.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: