Piknik rodzinny w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-28 17:58:39
Piknik rodzinny w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, w środę (28.08) przy ul. Słowiańskiej 8 odbył się piknik rodzinny. Impreza zorganizowana została przez fundację „Miłosierdzie i wiedza" w ramach projektu „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację", przy wsparciu społeczności lokalnej i Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Reprezentowaną przez Lidią Pieńkos (animatorką lokalną).

Głównym elementem rodzinnego pikniku było oficjalne otwarcie "Słowiańskiego placu zabaw" wyposażonego w urządzenia, z których korzystać będą mogły dzieci z niepełnosprawnością ruchową.
Na miłym spotkaniu, przy wpadającej w ucho muzyce zespołu „Bell Canto", przeprowadzone zostały przez organizatorów i animatorkę terenową zabawy i konkurencje z nagrodami.
Nie zabrakło dla najmłodszych (i nie tylko) stoiska z popcornem i watą cukrową. 


Jednym słowem, w rodzinnej i sielskiej atmosferze bawiono się z okazji otworzenia nowego placu zabaw.


Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Fundacja „Miłosierdzie i wiedza" w ramach w/w projektu wykonała ogrodzenie i podjazd na plac zabaw oraz zaadoptowała istniejące oświetlenie na potrzeby placu. Zamontowała także tzw. małą architekturę (ławka, kosz na śmieci oraz stojak na rowery na placu). 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: