Kolejne umowy dot. połączeń na trasie Szczecinek-Spore zostały parafowane

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-28 14:50:12
Kolejne umowy dot. połączeń na trasie Szczecinek-Spore zostały parafowane
  • Foto: TV Gawex

Połączenie na trasie Szczecinek – Spore będzie dofinansowane z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

Wczoraj starosta Krzysztof Lis i wicestarosta Robert Fabisiak  podpisali umowę z prezesem zarządu  Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej z Darłowa, które od 1 września będzie świadczyło usługi na nowopowstałej  trasie Szczecinek – Spore, a dziś (28.08) parafowali porozumienie z wicewojewodą Markiem Suboczem, na mocy którego przedsięwzięcie zostanie dofinansowane z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.


Dzięki Funduszowi przewozy autobusowe ponownie połączą kilkadziesiąt miejscowości w województwie zachodniopomorskim.  W sumie zostanie uruchomionych 26 linii. Oprócz Powiatu Szczecineckiego umowy podpisali Powiat Drawski oraz gminy Pełczyce, Ustronie Morskie i  Szczecinek, którą reprezentował wójt Ryszard Jasionas.  Łącznie dofinansowanie z rządowego programu wyniesie prawie 257 tys. zł, a połączenia zostaną reaktywowane na trasach o długości 3100 km.


Bardzo się cieszę, że zachodniopomorskie samorządy zgłosiły się do rządowego programu – powiedział wicewojewoda Marek Subocz – Mam nadzieję, że do następnego naboru będą aplikowały kolejne, co pozwoli na całkowite wykorzystanie 17,9 mln zł, które w ramach funduszu zostały przyznane naszemu województwu.
To bardzo możliwe, przynajmniej jeśli chodzi o gminy z terenu powiatu szczecineckiego. Niebawem odbędzie się trzecie spotkanie z wójtami i burmistrzami, którzy przedstawią komunikacyjne potrzeby swoich samorządów. Stosowne wnioski o dofinansowanie kolejnych połączeń trzeba przedłożyć wojewodzie już w październiku.


Z utworzonego połączenia Spore – Szczecinek i tych które ewentualnie powstaną w przyszłości na pewno cieszą się mieszkańcy powiatu szczecineckiego. Nie tylko ze względu na  autobusowe przewozy, ale również z powodu nowych miejsc pracy. PKS Darłowo "wchodząc" na trasę zatrudnił pięćdziesiąt osób, w tym kierowców, mechaników i opiekunki, które będą  towarzyszyć dzieciom i młodzieży podczas przewozów szkolnych. Można zatem przypuszczać, że w przypadku powstania kolejnych połączeń, przewoźnik będzie chciał poszerzyć zatrudnienie.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: