"Bezpieczny weekend" - ostatni weekend wakacji

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-28 13:47:01
"Bezpieczny weekend" - ostatni weekend wakacji
  • Foto: KWP Szczecin

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Wiąże się to ze wzmożoną liczbą pojazdów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego i prewencji.

Od 30 sierpnia do 1 września br. spodziewamy się na drogach będzie większego nasilenia zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami oraz wzmożonego natężenia ruchu na drogach wyjazdowych i dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych oraz dużych miast. Kierowcy w całym województwie mogą spodziewać się w ten weekend należy częstszych kontroli drogowych.

Oprócz kontroli prędkości, policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

W czasie ubiegłorocznych wakacji na drogach  naszego województwa doszło do 263 wypadków, w których śmierć poniosło 31 osób, a 299 zostało rannych.

Radzimy aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu i wyposażenie. Zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Po dwóch, trzech godzinach jazdy róbmy przerwy w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!
Kierowcy pamiętajcie o sobie i innych uczestnikach ruchu drogowego!
Pasażerowie nie bądźcie bierni - reagujcie i żądajcie od kierowcy bezpiecznej jazdy!
Motocykliści bądźcie rozważni i rozsądni, jedźcie zgodnie z przepisami!

Info: KWP w Szczecinie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: