Mały Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-27 06:42:17
Mały Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"
  • Foto: Materiały organizatora

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku już po raz dziewiąty ma zaszczyt zaprosić Państwa na obchody Małego Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty 
i Ja”, które rozpoczną się uroczystą inauguracją 3 września 2019 r. w kinie „Wolność” w Szczecinku o godzinie 17:00 i trwać będą do 6 września 2019 r.

Otwarcie Festiwalu uświetni Koncert gwiazd programu telewizyjnego „Śpiewające fortepiany” Czesław Majewski & Janusz Tylman oraz wokaliści Joanna Stefańska-Matraszek - sopran i Ireneusz Miczka - baryton.

Hasło przewodnie Festiwalu brzmi „Praca-życie - scenariusz dla każdego”.

Wydarzenie odbywa się równolegle w Koszalinie oraz w kilkudziesięciu innych miastach w Polsce a także poza granicami kraju.

Niezmiernie miło nam zakomunikować, iż Mały Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” w Szczecinku nie odbyłby się gdyby nie daleko idąca pomoc i zaangażowanie głównego sponsora Festiwalu Kronospan Szczecinek Spółka z o.o. podkreślająca szczególny charakter wydarzenia. Warto nadmienić, iż Firma od lat wspomaga organizację i inicjatywy, niosące pomoc osobom niepełnosprawnym. Ponadto wydarzenie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z Programu Marszałkowskiego - Społecznik. Patronatem Honorowym tegorocznego Festiwalu jest Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Z przyjemnością informujemy, że przygotowane filmy są obrazami w najlepszym gatunku, przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania się z własnym losem, udowadnia, że w każdym z nas drzemią duże pokłady siły oraz że nie jesteśmy na świecie zupełnie sami, i że zawsze znajdą się ludzie gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. Wśród prezentowanych filmów będziecie Państwo mieli okazję do obejrzenia takich obrazów, jak:

  • „Wszechwidzący” (The All Seeing Blind), reż. Nuri Cihan Özdogan, Turcja 2017, 
  • „The Unlimited House of Krip”, reż. Garry Robson, Jane Farley, Wielka Brytania 2018, 
  • “W czyimś łóżku” (The Beds Of Others), reż. Jonay Garcia, Hiszpania 2018, 
  • “Podróż do cudotwórcy” (Journey ToThe Miracle Man), reż. Lisa Vipola,  Fabian Wigren, Dania 2018, 
  • „Niebo bez gwiazd” (Sky Without Stars), reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Polska 2018

Ponadto Festiwal Filmowy „Integracja Ty i JA” to w tym roku cztery dni koncertów, spektakli, prezentacji działalności osób niepełnosprawnych, wystaw, warsztatów oraz pikinków. Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' to szczególne forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości
i nowe przyjaźnie.

 Szczegółowy program Festiwalu w załączeniu.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY.

Info: Piotr Rozmus

Mały Europejski Festiwal Filmowy
  • Foto: Materiały organizatora

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: