Parafiada Krzysztofiada

  • kg
  • 2019-08-25 18:09:13
Parafiada Krzysztofiada
  • Foto: TV Gawex

W niedzielne (25.08) popołudnie, w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Krzysztofa, przy ul. Słowiańskiej, odbył się, po raz kolejny, festyn parafialny.

Wydarzenia tradycyjnie zwane Krzysztofiadą, od imienia patrona kościoła.

Impreza zaczęła się o godz. 13 i potrwa do 18.

W bogatym programie znalazło się wiele atrakcji: malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, kiermasz książek, wyciskanie sztangi, występy artystyczne, zespół Turowianki i Pasjonatki oraz wiele innych.

Niemożliwe było przejść obojętnie obok stoisk z przepysznymi, domowymi wypiekami parafian. Na pokuszenie wodziły także karkówka, kiełbaski, bigos, pierogi, chleb ze smalcem itp.

W godzinach 16:00 i 18:00 przewidziano losowanie nagród. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na prace związane z wykonaniem mozaiki w prezbiterium, autorstwa Marco Rupnika – artysty światowej klasy.
Jego charakterystyczne, misterne dzieła sztuki są ozdobą kościołów na terenie Europy, Ameryki i Bliskiego Wschodu. W Polsce - w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.


Więcej informacji o mozaice znajdziecie Państwo tutaj - https://krzysztof.szczecinek.pl/index.php/aktualnosci/39-o-mozaice

Szerszą relację z tego wydarzenia pokażemy w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: