Pomóż barwickim czworonogom!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-23 21:48:50
Pomóż barwickim czworonogom!
  • Foto: https://www.facebook.com/Barwickie-Stowarzyszenie-Ochrony-Zwierząt-Zwierzoluby

Niewielu z nas jest w stanie poświęcić wolny czas by pomóc naszym braciom mniejszym wymagającym szczególnej troski. Na szczęście, są jeszcze ludzie gotowi przeznaczyć swoją energię na niesienie ratunku czworonogom w potrzebie i należą do nich członkowie Barwickiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Zwierzoluby”. Bez naszego wsparcia ich cele i działania będą jednak o wiele trudniejsze do zrealizowania. Dlatego pomóżmy!

„Zwierzoluby” to bardzo młoda, bo zaledwie istniejąca formalnie od dwóch miesięcy grupa osób, która nieodpłatnie i w czasie wolnym stara się rozwiązywać problemy okolicznych zwierząt domowych. Główny cel działania stowarzyszenia to oczywiście zapobieganie bezdomności, które realizowane jest w różnych formach. Czworonogi trafiające pod opiekę członków „Zwierzolubów” są kompleksowe leczone i przygotowywane do adopcji. Zanim to jednak nastąpi mogą liczyć na pobyt w domach tymczasowych, który jest dla nich dużo korzystniejszym rozwiązaniem pod wieloma względami aniżeli wywiezienie do schroniska. Futrzaki i sierściuchy z problemami natury psychologicznej mogą liczyć na szczególne względy swoich tymczasowych opiekunów, którzy wkładając niemało serca i zaangażowania socjalizują podopiecznych po różnego rodzaju przejściach.

Praca wolontariuszy nie ogranicza się jednak tylko do zwierząt bezdomnych. Członkowie stowarzyszenia poprzez zajęcia w szkołach uwrażliwiają dzieci i młodzież na krzywdę zwierząt. Zapewniają również właścicielom czworonogów, bez wyjątku, pomoc merytoryczną w sprawach opieki nad pupilem. Przede wszystkim jednak wyłapują wolno żyjące mruczki na sterylizację i zachęcają do tego zabiegu posiadaczy zwierząt udomowionych. 

W tym celu „Zwierzoluby” rozpoczęły działania pod nazwą „Nie rozmnażaj, nie porzucaj - akcja sterylizacja!”. Każdy, komu drogi jest los bezdomnych, porzuconych, wygłodzonych psów i kotów, półżywych szczeniąt wyrzucanych na śmietnik czy zakatarzonych, schorowanych kociąt umierających w męczarniach może dołożyć swoją małą cegiełkę do tego wielkiego dzieła zmniejszania bezdomności zwierząt. Wystarczy dosłownie chwila, kilka kliknięć i dzięki Waszej chociażby symbolicznej wpłacie jeden z podopiecznych wygrywa przysłowiowy los na loterii!

Zbiórka prowadzona jest na stronie internetowej www.ratujemyzwierzaki.pl - największym w Polsce portalu pomocy zwierzętom, co gwarantuje nie tylko przejrzystość i bezpieczeństwo wpłat ale również do minimum ogranicza skomplikowanie operacji.

Link do zbiórki: Nie rozmnażaj, nie porzucaj - akcja sterylizacja!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: