Umowa na budowę drogi Dziki-Turowo podpisana

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-23 13:20:15
Umowa na budowę drogi Dziki-Turowo podpisana
  • Foto: TV Gawex

W dniu dzisiejszym w budynku starostwa odbyła się konferencja, na której podpisana została umowa na budowę drogi relacji Dziki – Turowo. W konferencji udział wzięli Wiceminister środowiska, Starosta szczecinecki, Dyrektor RDLP , Nadleśniczy Czarnoboru , Wójt Gminy Szczecinek.

W budynku starostwa odbyła się konferencja której przedmiotem było podpisanie umowy na budowę drogi Dziki – Turowo. W spotkaniu udział wzięli:  wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, Starosta szczecinecki Krzysztof Lis, Dyrektor RDLP Andrzej Modrzejewski, Nadleśniczy Czarnoboru Sławomir Cichoń oraz Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.


Podpisana umowa dotyczy przebudowy dalszego odcinka drogi w Dzikach, od przejazdu kolejowego w Turowie do miejsca związanego z realizacją pierwszego etapu budowy przedmiotowej drogi. 
Przebudowa drogi przez miejscowość Dziki,  budowa ciągów komunikacyjnych, przebudowa mostu w Dzikach oraz budowa odcinka 1 km powierzchni asfaltowej opiewa  na kwotę prawie 2 mln 340 tys zl a planowy termin wykonania prac to 11.10.2019r.


Jednym z ważniejszych inwestorów projektu, w sprawie którego podpisana została umowa jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. 
Podpisana umowa w sposób istotny przyczyni się nie tylko  do usprawnienia komunikacji w naszym powiecie ale również jest ważna dla mieszkańców, jak również przyczyni się do poprawy miejscowej infrastruktury gospodarczej i transportowej.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: