Funkcjonariusze z Czarnego pielgrzymkowymi pionierami

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-21 06:00:00
Funkcjonariusze z Czarnego pielgrzymkowymi pionierami
  • Foto: TV Gawex

W piątek, 23 sierpnia w Skrzatuszu, będzie mieć swój początek pierwsza rowerowa pielgrzymka funkcjonariuszy służby więziennej Zakładu Karnego w Czarnem do Częstochowy.

Organizatorami pielgrzymi są ks. Marcin Gajowniczek (kapelan ZK w Czarnem) i mł.chor. Cezary Sierzputowski. Uczestnikami jest 11 funkcjonariuszy z Dyrektorem Okręgowym płk. Jackiem Wiśniewskim włącznie, pod patronatem gen. Jacka Kitlińskiego (Dyrektora Generalnego Służby Więziennej)..

Pielgrzymi wyruszą w piątkowy poranek po Mszy Świętej w Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu. Mają zamiar dziennie pokonać dystans 120 km aby po 3 dniach wjechać do Częstochowy, gdzie zanosić będą prośby własne i rodziny przed tron Jasnogórskiej Pani. Pątnicy nie zamierzają się ścigać, chcą  najzwyczajniej dojechać i dlatego już trenują i przygotowują swe bicykle w tym celu. Po trasie będą wypoczywać oraz korzystać z noclegów w zakładach karnych na trasie pielgrzymki, zaś obiady spożywać w parafiach. 

Rowery przed pielgrzymką będą sprawdzone pod względem stanu technicznego, zaś uczestnicy wyposażeni w kaski.


Pragnieniem "Facetów w stalowych mundurach" jest zainicjowanie w przyszłym roku tej formy promienistej pielgrzymki na odpust maryjny wśród innych pracowników zakładów karnych i aresztów śledczych w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: