Psychiatria zostaje w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-20 14:28:11
Psychiatria zostaje w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Pod koniec maja blady strach padł na pacjentów korzystających z usług medycznych NZOZ Salus w Szczecinku. Świadcząca opiekę psychiatryczną dla całego powiatu placówka miała pierwotnie zostać zamknięta a personel zwolniony. Co więcej, prowadząca podmiot dr Jolanta Martyniuk wypowiedziała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie wszystkich zobowiązań jakie wynikały z porozumienia. Na szczęście do zapowiadanego zamknięcia Salusa nie dojdzie a wszelkie świadczenia udzielane będą na dotychczasowych zasadach.

Jak się okazuje, nie była to pierwsza próba rozbratu szczecineckiej placówki z Zachodniopomorskim Oddziałem NFZ gdyż do podobnej sytuacji doszło jesienią ubiegłego roku.

Mieszczący się w byłym budynku apteki i usytuowany na terenie Szpitala w Szczecinku Salus funkcjonuje w naszym mieście już od 14 lat. Ewentualne zamknięcie zakładu byłoby sporym utrudnieniem dla mieszkańców, gdyż najbliższe placówki świadczące podobne usługi znajdują się w Złotowie oraz Wałczu, a więc kilkadziesiąt kilometrów od Szczecinka.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (20.08) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Komentarze (1)

Adam 2019-08-21 07:46

A szkoda, niektórzy by powrócili do normalnego życia i przestali by udawać.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: