Hala przy "Jedynce" powstaje bez problemów

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-20 12:08:39
Hala przy "Jedynce" powstaje bez problemów
  • Foto: TV Gawex

Od połowy czerwca trwa budowa hali sportowej dla Szkoły Podstawowej nr 1. Przewidywany termin zakończenia przez człuchowski Telmax prac opiewających na niemal 9 mln zł to 16.11.2020 r. Zintensyfikowane prace ziemne i budowlane przebiegają bez problemów.

„Jedynka" jest jedyną szczecinecką szkołą korzystającą z wysłużonej, ponad 100-letniej sali gimnastycznej, która w żaden sposób nie mogła sprostać potrzebom szkolnym. Istotnym zatem jest aby nie dochodziło do przestojów budowlanych.


Jak ustalono w rozmowie z kierownik budowy Izabelą Frontczak – prace przebiegają zgodnie z terminarzem a nawet go nieznacznie wyprzedzają i znajdują się na etapie wykopów i wylewania fundamentów. Za ok. 3 tygodnie budynek hali zacznie wyrastać ponad powierzchnię gruntu.

Większość prac na obecnym etapie wykonują szczecineccy podwykonawcy. Są to sprawdzeni i doświadczeni partnerzy człuchowskiej firmy. Nowy obiekt sportowy spełniać ma najnowsze kryteria i sprostać ma wymaganiom stawianym przez współczesne szkolnictwo. Hala wyposażona będzie w kompletne zaplecze socjalne i sanitarne dla uczniów oraz nauczycieli. 


Jednym z kolejnych etapów budowy będzie również adaptacja obecnej sali gimnastycznej w sposób, który pozwoli uczniom przemieszczać się z budynku szkolnego do obiektu sportowego bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Nadto projekt hali pozwoli na rozgrywanie meczów np. piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: