Festyn w Drawieniu połączony ze zbiórką na remont zabytkowego kościoła

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-22 15:30:33
Festyn w Drawieniu połączony ze zbiórką na remont zabytkowego kościoła
  • Foto: TV Gawex

W ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się w Drawieniu IV edycja parafialnego festynu wspierającego zbiórkę pieniędzy na remont zabytkowego kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej.

W ostatnią sobotę sierpnia (31.08) odbędzie się czwarta już edycja parafialnego festynu wspierającego zbiórkę pieniędzy na kontynuację remontu zabytkowego kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Drawieniu. 
Jak zapewnia organizator, dochód z imprezy zostanie w całości przeznaczony na renowację zabytkowego kościoła z drugiej połowy XVII wieku w Drawieniu. Sam remont jest kosztownym przedsięwzięciem i trwa już od kilku lat.
Początek imprezy o godz. 14.00 a wstęp na nią ma charakter wolny. Przewidziane są atrakcje dla najmłodszych w postaci: dmuchanego placu zabaw, festiwalu baniek mydlanych, malowania twarzy, zabawy strażackiej oraz basen wodny z kulkami.
Pomysłem na renowację kościoła jest licytacja płaskorzeźby „Wino i Krew" autorstwa Jana Bachara, którą artysta przekazał charytatywnie na szczytny cel. Odbędą się zawody strzeleckie a na zgłodniałych przygotowane zostaną stoiska małej gastronomii z grillem i innymi smakołykami. Nadto, zorganizowana zostanie loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: