Szczęśliwy finał szczęśliwej pary

  • kg
  • 2019-08-19 15:05:06
Szczęśliwy finał szczęśliwej pary
  • Foto: TV Gawex

W niedzielne popołudnie do Szczecinka dotarli państwo Józefa i Józef Włodarczykowie, którzy w trakcie 18 dniowej podróży przejechali rowerami ponad półtora tysiąca kilometrów! W ten nietypowy sposób szczecinecka para obchodziła jubileusz 40-lecia swojego małżeństwa. Sposób nietypowy podwójnie, bowiem w trakcie całej wyprawy zbierano pieniądze na pomoc ciężko chorej, 11-letniej Nadii.

Państwo Włodarczykowie w trakcie swej podróży przez Polskę, rozdawali ulotki opisujące chorobę Nadii, szukając wsparcia dla chorej dziewczynki. Po drodze spotykali się głównie z życzliwością i wsparciem. Nocowali u osób, które wyraziły chęć ich ugoszczenia.

Pokonany dystans może przyprawić o zarót głowy nawet wytrawnych rowerzystów. To aż 1520 km. Trasa prowadziła malowniczą pętlą północno-wschodniej części Polski.
 

Rozpoczęta 1 sierpnia podróż, miała swój finał po 18 dniach na Placu Wolności. Zgromadzeni pod miejskim ratuszem mieszkańcy i przyjaciele, przywitali parę gorącymi oklaskami i uroczystym sto lat. Na jubilatów czekał również powitalny tort ufundowany przez władze miasta oraz kwiaty. Bohaterowie całego zamieszania nie kryli swojej radości i wzruszenia.

Rowerowe małżeństwo już planuje kolejną wyprawę, a my trzymamy kciuki, żeby nie opuszczał ich entuzjazm.

 

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszych (19.08) Echach Dnia.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: