Kto napisze najlepszy blog przyrodniczy Pomorza Zachodniego? Kto odkryje tablice w Parkach Krajobrazowych?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-19 09:43:47
Kto napisze najlepszy blog przyrodniczy Pomorza Zachodniego? Kto odkryje tablice w Parkach Krajobrazowych?
  • Foto: Biuro Prasowe WZP

Te konkursy zachęcają do poznania Pomorza Zachodniego i pięknej zachodniopomorskiej przyrody. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskigo zaprasza uczniów szkół podstawowych do pisania przyrodniczego bloga, a także znalezienia jak największej ilości tablic informacyjno-edukacyjnych, które posadowiono w regionie. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

„Najlepszy blog przyrodniczy Pomorza Zachodniego”

BLOG to inaczej dziennik online, w którym możemy zapisywać najróżniejsze spostrzeżenia. A co gdybyśmy podzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi przyrody… i to tej najbliższej, przyrody Pomorza Zachodniego? Przyrody, którą możemy obserwować i podziwiać tuż „za rogiem”, która jest tak oczywista, że nawet nie dostrzegamy jej wyjątkowości i piękna. Zespół Parków Krajobrazowych zachęca do udziału w konkursie na stworzenie i prowadzenie bloga o tematyce przyrodniczej.

Dzięki szablonowi na stronie www.zpkwz.pl/blog , po wcześniejszej rejestracji, można publikować treści, a także zdjęcia związane z roślinami, zwierzętami, krajobrazem, elementami przyrody nieożywionej, pogodą, przebiegiem i wynikami obserwacji przyrodniczych, czy eksperymentów w miejscach związanych z ochroną przyrody w tym w Parkach Krajobrazowych. Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych. Trzy pierwsze osoby z największą ilością wpisów zostaną nagrodzone cennymi nagrodami rzeczowymi. Osoba, która uzyska pierwsze miejsce, wygra dla własnej szkoły zapas ekologicznego papieru. Pierwsza edycja konkursu trwa do 15 października 2019 r.

„Znajdź tablicę edukacyjną w parku krajobrazowym”

Ponad pięćset tabli informacyjno edukacyjnych posadowił ZPKWZ na terenie 7 parków krajobrazowych (Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Ujście Warty, Drawski Park Krajobrazowy, Iński Park Krajobrazowy, Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy). Zawierają one treści dotyczące fauny i flory parków krajobrazowych, a także promują wartości kulturowe i historyczne. Piękne ryciny oraz zdjęcia „opowiadają” o zjawiskach zachodzących w przyrodzie: zarówno związanych z przyrodą ożywioną jak i nieożywioną.

Konkurs Zespołu Parków polega na odnalezieniu jak największej liczby tablic oraz zrobienia na jej tle zdjęcia typu selfie i umieszczenia go za pomocą zakładki ZDJĘCIA UŻYTKOWNIKÓW na stronie ZPKWZ. Im większą ilość tablic informacyjno-edukacyjnych uda się znaleźć, tym większe szanse na wyższą lokatę w rankingu. Trzy pierwsze osoby, które umieszczą największą ilość zdjęć zdobędą cenną nagrodę rzeczową. By wziąć udział w konkursie konieczna jest rejestracja na stronie http://zpkwz.pl/konkurs/.

Konkursy „Znajdź tablicę edukacyjną w parku krajobrazowym” oraz „Najlepszy blog przyrodniczy Pomorza Zachodniego” są realizowane w ramach projektu pn. „Edukacja przyrodnicza w parkach krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego”, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Info: Biuro Prasowe WZP

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: