O Budżecie Obywatelskim i starcie w wyborach parlamentarnych 2019 - Rozmowa Dnia z Tomaszem Czuczakiem, sekretarzem miasta Koszalin

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-14 15:02:59
O Budżecie Obywatelskim i starcie w wyborach parlamentarnych 2019 - Rozmowa Dnia z Tomaszem Czuczakiem, sekretarzem miasta Koszalin
  • Foto: TV Gawex

4 sierpnia w Szczecinku zakończyło się pierwsze głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Udział w tej inicjatywie wzięło blisko 4388 osób. Taki wynik jest różnie postrzegany przez opinię publiczną, jednak jak podkreślił Tomasz Czuczak, sekretarz miasta Koszalin, w którym już siedmiokrotnie mieszkańcy głosowali w Budżecie Obywatelskim, należy skupić się na jakości prowadzenia konsultacji z mieszkańcami, a nie na frekwencji. Jego zdaniem BO to idealna przestrzeń do kształtowania demokratycznych nawyków wśród społeczeństwa.

Tomasz Czuczak, zdecydował się również na start w tegorocznych wyborach parlamentarnych z list Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej (Okręg nr 40). W rozmowie z naszą redakcją zdradził co było powodem jego decyzji, aby powalczyć o mandat posła. 
"Nie ma takiej sytuacji, w której przyjmujemy ustawy i one nie rodzą pewnych skutków. Myślę, że samorządowcy wiedzą o tym najlepiej, bo gdy podejmują decyzję to mają bardzo szybką odpowiedź od mieszkańców czy ta decyzja była dobra czy zła. Im mniejsza gmina tym ta odpowiedź jest szybsza i czasami bardziej bolesna dla tego kto tę decyzję podejmuje. Samorządowcy wiedzą jak rozwiązywać problemy, jak podchodzić do wyzwań i to  jest dzisiaj potrzebne w polskiej polityce, to jest potrzebne w polskim Sejmie." - powiedział w naszym programie kandydat do Sejmu RP, Tomasz Czuczak.

Rozmowa dnia już w czwartek (15.08) w programie Telewizji Gawex. Zapraszamy. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: