Zespół Trębaczy Leśnych BÓR ze Szczecinka

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-13 20:11:11
Zespół Trębaczy Leśnych BÓR ze Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Zespół Trębaczy Leśnych BÓR w Szczecinku - laureat .grand prix „Róg Wojskiego" i Muzy Wojskiego w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Nowym Sączu 2017 w TV Gawex!

TV Gawex w dniu dzisiejszym (13.08) miał przyjemność spotkania się z czołowymi muzykami polskimi, których pasją jest gra na rogach myśliwskich.

Zespół Trębaczy Leśnych BÓR to siedmioosobowa grupa, którą łączy wspólna namiętność do gry na rogach myśliwskich. Grono muzyków tworzą doświadczeni trębacze. Występy zespołu to przede wszystkim okolicznościowe oprawy ceremonii leśnych i łowieckich. Wykonywane są one według wcześniej przygotowanych scenariuszy, zbieżnych z Ceremoniałem Leśnym oraz Zbiorem zasad etyki i tradycji łowieckich. Są nimi m.in.: jubileusze nadleśnictw, kół łowieckich, polowania zbiorowe, msze święte, imprezy edukacyjne organizowane przez jednostki LP i PZŁ, pogrzeby leśników i myśliwych. Zespół bierze udział w konkursach sygnalistów myśliwskich (występy zespołowe i indywidualne) oraz festiwalach.

Członków zespołu tworzą leśnicy: Błażej Chmielewski, Piotr Winnicki, Grzegorz Suchoński, Agnieszka Kowalewska, Maciej Kowalczyk, Piotr Winnicki i Maciej Duda. Niezwykła skromność idąca w parze z kunsztem i doświadczeniem muzycznym.

Muzycy w sierpniu 2016r. na XII Mazurskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Spychowie zajęli w klasie mistrzowskiej III miejsce aby już rok później na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Nowym Sączu stać się „Numerem 1” w kraju wygrywając (dosłownie i w przenośni) grand prix festiwalu „Róg Wojskiego" i Muzę Wojskiego.

Obszerniejsza relacja już wkrótce w TV Gawex. Zapraszamy…

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: