Wyczechy - odbył się Festiwal Folkloru "Krajobrazy Sceny Ludowej"

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-10 14:47:32
Wyczechy - odbył się Festiwal Folkloru "Krajobrazy Sceny Ludowej"
  • Foto: TV Gawex

W m. Wyczechy odbyła się XV edycja festiwalu "Krajobrazy Sceny Ludowej". Wystąpiły zespoły ludowe miejscowe, z regionu i nie tylko. Na miejscu obecny był minister rolnictwa i rozwoju wsi, burmistrz i inni zaproszeni goście a także wiele ludowych zespołów oraz uczestników.

W miejscowości Wyczechy (gm.Czarne) odbył się festiwal "Krajobrazy Sceny Ludowej" . Była to już XV edycja kultury i sztuki wiejskiej, w trakcie której obecny był Ryszard Zarudzki - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi , Piotr Zawrocki - burmistrz oraz inne zaproszone osoby. Celem głównym pikniku była promocja folkloru oraz kultury wiejskiej. W festiwalu udział wzięły zespoły rodzime, jak również z regionu i kraju. Wstęp na festiwal był otwarty. Piknik odbywał się w atmosferze dobrej zabawy, śpiewu i tańca. Dla uczestników festiwalu przygotowane były przekąski w ramach małej gastronomii przygotowane przez organizatorów.

Na zwycięski zespół, przygotowana została nagroda w postaci "piejącego koguta", który jest również symbolem festiwalu.

Patronat nad festiwalem objął: Marszałek woj. pomorskiego, Wojewoda Pomorski, Starosta Człuchowa oraz Burmistrz Miasta i Gminy Czarne.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: