Motorowerem po chodniku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-09 07:25:01
Motorowerem po chodniku
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Na terenie całej Polski prowadzone były wczoraj (08.08) przez policjantów ruchu drogowego wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Policjanci szczecineckiej drogówki oprócz sumiennej i rzetelnej realizacji zadań związanych z ogólnopolskimi działaniami na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego postanowili również edukować w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze pieszych i rowerzystów. Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na rowerzystów i sposób w jaki pokonują oni np. przejścia dla pieszych oraz czy korzystają oni z jezdni a nie np. chodnika.

Pod czujnym okiem szczecineckiej drogówki byli również piesi. Policjanci obserwowali czy piesi podczas przechodzenia przez jezdnię robią to w miejscach zgodnych z przepisami, czy nagłym wtargnięciem nie zmuszają kierowców do gwałtownego hamowania oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Podczas działań wyłapywane były również zachowania kierujących zagrażające bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Choć działania szczecineckiej drogówki miały charakter kontrolno-informacyjny i w większości przypadków zakończone były one miłym wręczeniem opasek odblaskowych czy też „Poradników Rowerzysty” nie obyło się bez zdecydowanej reakcji mundurowych. Na terenie Szczecinka policjanci zauważyli 55-letniego mężczyznę, który jechał skuterem po chodniku. Mężczyzna chciał w ten sposób skrócić sobie drogę i szybko tego pożałował. Zgodnie z taryfikatorem za „Jazdę wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych pojazdem silnikowym” przewidywany jest mandat karny w wysokości od 250-500 zł.

Info: asp. Anna Matys


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: