Zdawalność egzaminu na prawo jazdy kat.B w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-08 13:31:06
Zdawalność egzaminu na prawo jazdy kat.B w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Zdawalność egzaminu na prawo jazdy kat. B w Szczecinku. Od ponad dwóch lat weryfikacja umiejętności pretendentów do posiadania tego dokumentu odbywa się w naszym mieście.

Od kwietnia 2017 roku egzaminy na kat. B można zdawać w szczecineckim oddziale Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Warunkiem pozytywnego zaliczenia egzaminu jest weryfikacja wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności na placu manewrowym i w ruchu miejskim.

Emocje wywoływane egzaminem deprymują kursantów, co staje się zarzewiem stresu prowadzącego często do prostych błędów.

Jak zatem pokazują statystyki, średnia zdawalność kursantów w Szczecinku egzaminu teoretycznego z poziomem 51 procent przewyższa średnie krajowe o kilka punktów procentowych, zaś wyniki praktycznej kontroli umiejętności mieszkańców Szczecinka plasują nas poniżej średnich krajowych. Istotnym jest też fakt, iż statystyki znacznie zaniżane są przez osoby zdające egzaminy kilkakrotnie.

Zdawalność na egzaminie teoretycznym w Szczecinku , w ubiegłym roku ukształtowała sie na poziomie 51,15 procent, przy czym pierwsze podejście zdało 60,7 procent osób. Duży odsetek stanowią bowiem osoby poraz kolejny przystępujące do egzaminu.

Część praktyczna to poziom zdawalności 29,09 procenta, przy czym liczba kursantów zdających za pierwszym podejściem to 38,89 procent.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: