Kierownik bez świadectw, załogant pod wpływem alkoholu - kontrole na Bałtyku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-08 11:40:29
Kierownik bez świadectw, załogant pod wpływem alkoholu - kontrole na Bałtyku
  • Foto: e-kg.pl

Łódź motorowa i trzy skutery wodne musiały natychmiast zawrócić do najbliższych portów po kontrolach przeprowadzonych na Bałtyku przez funkcjonariuszy SG. Pogranicznicy w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” na pokładzie jednostki pływającej SG-046 patrolowali wody od kołobrzeskiego portu do kąpieliska w Gąskach.

Łącznie  skontrolowano dwie łodzie motorowe i trzy skutery wodne. Strażnicy  stwierdzili, że z pierwszej łodzi dokonywano nurkowania bez wymaganego oznakowania jednostki informującego o nurkowaniu. W kontrolowanej drugiej łodzi, na której znajdowało się dwunastu pasażerów, jeden z załogantów miał przeszło 0,8 prom. alkoholu, a jej kierownik nie posiadał wymaganych świadectw przeszkolenia STCW.

Stwierdzono również naruszenia prawa dotyczące pływania na skuterach wodnych. Były to głównie braki dokumentów rejestracyjnych i uprawniających do kierowania pojazdem. Ponadto w przypadku dwóch skuterów strażnicy graniczni stwierdzili, że kierujący pływali zbyt daleko od brzegu, opuszczając dozwoloną dla ich żeglugi strefę.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: