Dyrektor Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu odwołana

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-07 14:20:58
Dyrektor Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu odwołana
  • Foto: e-kg.pl

Informację potwierdził nam starosta Tomasz Tamborski. - Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął dzisiaj rano decyzję o odwołaniu Agnieszki Ostrowskiej z piastowanego przez nią stanowiska – potwierdził urzędnik. Z naszej wiedzy wynika, że do byłej już dyrektor szpitala przyjechał sam marszałek Olgierd Geblewicz.

Jak poinformował nas Tomasz Tamborski „zarząd mocno wsłuchał się w głosy i opinie personelu, lekarzy i pielęgniarek kołobrzeskiego szpitala". Te przeważyły, zdaniem urzędnika, na podjęciu decyzji o odwołaniu dyrektorki. - Współpraca się po prostu nie układała, właściwie jej nie było – powiedział starosta kołobrzeski.

Informację w tej sprawie przekazało również Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego:

Pomimo wygrania konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu Pani Agnieszka Ostrowska w opinii zespołu nie wypełniła pokładanych nadziei w zarządzaniu tak trudną jednostką jak placówka ochrony zdrowia. W związku z powyższym Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował się odwołać panią Ostrowską z powierzonej jej funkcji. Pełnienie obowiązków dyrektora placówki powierzono Małgorzacie Grubeckiej, dotychczasowej z-cy dyr. ds. pielęgniarstwa. Zaistniała okoliczność nie wpływa na zadania związane z leczeniem i opieką nad pacjentami. Informacje o dalszych decyzjach dotyczących organizacji nowego konkursu na stanowisko dyrektora lecznicy będą podejmowane na bieżąco.

Przypominamy, Agnieszka Ostrowska wygrała konkurs na dyrektora szpitala zaledwie dwa miesiące temu. Tymczasowo pełniącą obowiązki dyrektora placówki będzie Małgorzata Grubecka. Kiedy zostanie ogłoszony kolejny konkurs na to stanowisko? Nie wiadomo. - Zarząd chce najpierw uspokoić nastroje w szpitalu – mówi Tamborski.

 

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: