Kolejne faktury za wizytę Prezydenta RP

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-08-07 12:09:56
Kolejne faktury za wizytę Prezydenta RP
  • Foto: TV Gawex

Nie cichną echa sprawy fakturowej związanej z wizytą Prezydenta RP. Po Komunikacji Miejskiej rachunek starostwu powiatowemu za usługi wystawiła Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz dzierżawca restauracji zamkowej, który zasugerował, iż przez wizytę głowy Państwa był zmuszony zamknąć punkty na dwa dni.

"Cała sprawa zatacza coraz szersze okręgi absurdu. Jedyną fakturą jaką zamierzamy opłacić jest ta wystawiona przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury, choć i ona jest teraz weryfikowana.  Nie ma mowy o uregulowaniu noty opiewającej na ponad 7 tys. zł wystawionej przez właściciela pubu i restauracji mieszczących się w zamku. Przedsiębiorca  zasugerował że przez wizytę Pana Prezydenta był zmuszony zamknąć punkty na dwa dni. Nie jest to prawdą, bowiem nikt nie wydał takiego rozporządzenia. Wystosowaliśmy natomiast komunikat, aby już w dniu poprzedzającym wizytę głowy państwa w naszym  mieście, czyli w czwartek 11 lipca od godziny 18:00, nie parkować aut w pobliżu szczecineckiego zamku. Prawdą również jest, że odpowiednio wcześniej na potrzebę wizyty usunięto krzesła i stoły z restauracyjnego tarasu. Nikt jednak nie żądał zamknięcia restauracji. Służby Ochrony Państwa rozpoczęły czynności na obiektach o których mówimy na trzy godziny przed spotkaniem z Panem Prezydentem.

Szkoda, że właściciel restauracji, nie potraktował całego wydarzenia jako znakomitej reklamy dla prowadzonej przez siebie działalności. Nie było w zasadzie liczącego się w kraju medium, które nie informowałoby o wizycie Pana Prezydenta w naszym mieście. Szczecinek został pokazany jako piękne, turystyczne, położone nad jeziorem miasto w którym znakomicie się odpoczywa i o którym w samych superlatywach wypowiada się sam Prezydent . A w tle restauracja, którą zapewne bardzo chętnie odpowiedzieliby goście, którzy przyjadą do Szczecinka…" - czytamy w komentarzu rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego, Piotra Rozmusa. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: