Podpisane umowy na realizację projektów grantowych

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-08-05 20:23:48
Podpisane umowy na realizację projektów grantowych
  • Foto: TV Gawex

Pięć podpisanych umów na projekty aktywizacyjne, dzięki którym w 3 gminach powiatu szczecineckiego zorganizowane zostaną konferencje i warsztaty a także wyremontowany zostanie budynek sakralny. Kwota pomocy wynikająca z umowy to ponad 87 000 zł.

Wczoraj (05.08), w Starostwie Powiatowym w Szczecinku podpisanych zostało przez Prezesa Lokalnej Grupy Działania Pojezierze Razem 5 umów na realizację projektów grantowych.

W Gwdzie Wielkiej  odrestaurowany zostanie zabytkowy kościół, zaś w Gwdzie małej odbędą się warsztaty pieczenia chleba.W Bornem Sulinowie zorganizowana zostanie konferencja naukowa. Za pomocą tablic z mapami metrycznymi 3D oznakowania doczekają się z kolei jeziora Komorze, Pile i Wierzchowo.

Projektem o najwyższej kwocie dotacji - ponad 14 tys. zł. jest organizacja konferencji naukowej pod nazwą "Śladami przeszłości" oraz przeprowadzenie wystawy w Bornem Sulinowie przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. "Bohaterów Oflagu IID".
Drugim projektem z wyasygnowaną kwotą ponad 14 tys. zł jest restauracja ścian wewnętrznych z zabytkową polichromią kościoła parafialnego w Gwdzie Wielkiej.
Trzecim subsydiowanym projektem na ponad 14 tys. zł jest renowacja miejsca tradycji w Piaskach.
Celem projektu jest promowanie produktów i usług w regionie powiatu szczecineckiego a kwota wynikająca z pomocy to niemal 90 tys. zł.
Dwóch grantowych beneficjentów podpisze umowy w innym terminie.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: