Kolonijne zamieszanie

  • kg
  • 2019-08-01 15:16:01
Kolonijne zamieszanie
  • Foto: Agnieszka Dyndur

Zniszczone meble, zapleśniałe łazienki, zapach stęchlizny – dwie mamy ze Szczecinka tak opisują warunki panujące na kolonii w Rzeczce, na której od czwartku przebywały ich dzieci.

Wakacyjny wyjazd dla dzieci z gminy Szczecinek, Barwice i Grzmiąca, organizowany przez Zachodniopomorski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, wzbudził w ostatnich dniach wiele kontrowersji.

 

Wypoczynek dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa zachodniopomorskiego mających utrudniony dostęp do wypoczynku finansowany jest ze środków Wojewody Zachodniopomorskiego. Według niektórych rodziców, warunki panujące w ośrodku Warszawianka w miejscowości Rzeczka, urągają wszelkim standardom.

 

Po otrzymaniu zgłoszeń dotyczących warunków bytowych, na miejsce udał się również organizator, prezes Zachodniopomorskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Zygmunt Pyszkowski.

 

Organizator przyznaje, że jest to ośrodek typowo kolonijny, o niższym standardzie niż domy wczasowe. Choć ma już swoje lata i jest wyeksploatowany, to dzieci mają zapewnione wymagane warunki.

Protokół kontroli przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Delegatura w Wałbrzychu stwierdza: ośrodek nie jest nowy, to budynek z lat 70., standard „schroniskowy” ale obsługa utrzymuje czystość, wszystkie pomieszczenia są sprzątane, pościel czysta. Nie ma zagrożenia zdrowia mieszkańców ośrodka.

 

Z informacji od ośrodków pomocy i Prezesa TPD wiemy, że rodzice odebrali 5 dzieci.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w dzisiejszym (01.08) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: