Budżet Obywatelski - mobilny punkt przed ratuszem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-30 15:23:48
Budżet Obywatelski - mobilny punkt przed ratuszem
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z zapowiedziami, z początkiem ubiegłego tygodnia mieszkańcy Szczecinka rozpoczęli selekcję najlepszych projektów przygotowanych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Głosowanie odbywa się drogą zarówno elektroniczną jak i tradycyjną, w wyznaczonych punktach. Dzięki staraniom ratusza można to jednak zrobić w dodatkowy sposób - poprzez skorzystanie z mobilnego punktu głosowania, który funkcjonuje na Placu Wolności.

Od 22 lipca mieszkańcy Szczecinka mogą zadecydować o projektach, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos obywatele mogą oddać zarówno przez Internet jaki i tradycyjnie w określonym punkcie. Wychodząc naprzeciw obywatelom miasta, szczecinecki Ratusz zorganizował mobilny punkt głosowania na Placu Wolności.

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim można wybierać wśród dwudziestu ośmiu zaakceptowanych do głosowania pomysłów. Aktualnie oddano już ponad 6 tysięcy głosów, a do specjalnie stworzonej strony internetowej zalogowało się ponad dwa tysiące użytkowników.

Mobilny punkt przed szczecineckim ratuszem przygotowany jest z myślą o osobach jeszcze niezdecydowanych. Na deptaku mieszkańcy mogą zapoznać się oraz oddać głos na wybrany projekt. Przypomnijmy, że głosowanie trwa do niedzieli 4 sierpnia do godziny 24, zatem mieszkańcy Szczecinka mają jeszcze czas, aby zadecydować jaki projekt wygra w Budżecie Obywatelskim w tym roku. Do głosowania przystąpić mogą również osoby małoletnie, w ich imieniu głos oddaje rodzic bądź opiekun prawny. 

Istnieje kilka możliwości zapoznania się z projektami i oddania głosu na wybraną inwestycję. Wyboru można dokonać za pośrednictwem Internetu, odwiedzając stronę internetową link lub udając się do mobilnego punktu na plac przy ratuszu. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: