Rubinowe gody na rowerze

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-30 12:13:15
Rubinowe gody na rowerze
  • Foto: Fanpage fb: 1400 km rowerem na 40 rocznicę ślubu - jedziemy dla NADII oraz Niesiemy pomoc Nadii

Pomysłów na świętowanie czterdziestej rocznicy ślubu jest wiele. Większość wybiera tradycyjną formę rodzinnej uroczystości, takiego scenariusza nie wybrali Państwo Józefa i Józef ze Szczecinka. Swój rubinowy jubileusz pożycia małżeńskiego chcą spędzić na 18 dniowej wycieczce rowerowej po Polsce, której przyświecać będzie szczytny cel.

Czterdziesta rocznica ślubu jest powodem do dumy, zarówno dla samej pary, jak i najbliższych. Z tej okazji najczęściej organizowane są przyjścia rodzinne, gdzie świętuje się w gronie krewnych. Całkowicie inny scenariusz na spędzenie rubinowych godów mają Państwo Józefa i Józef ze Szczecinka, którzy planują wyruszyć w rowerową podróż po Polsce. Celem nie jest tylko pokonanie własnych trudności to także wielka małżeńska przygoda. Wyjazd dedykowany jest 11-letnia mieszkance naszego miasta, która zmaga się ze śmiertelną chorobą. Nadia przestała mówić i obecnie ma coraz większe problemy z utrzymaniem równowagi i chodzeniem. 

Pani Józefa jest wolontariuszką w Świetlicy "Koniczynka", gdzie każdą wolną chwilę aktywnie spędza z dziećmi. Jednym z wielu celów postawionych przez małżonków jest promowanie na terenie kraju miasta Szczecinek oraz Stowarzyszenia Sportowego Pomagamy Dzieciom prowadzące "Koniczynkę". Jednak głównym założeniem jubilatów jest pomoc w zbiórce funduszy dla małej Nadii.

Małżeństwo w Polskę rusza 1 sierpnia, a powrót do domu planują w dzień rocznicy ślubu, czyli 18 sierpnia. Pierwszego dnia rowerzyści planują dojechać ze Szczecinka do Osiek. O szczegółach przebiegu trasy można przeczytać na specjalnie stworzonej w tym celu stronie na fb: https://www.facebook.com/1400-km-rowerem-na-40-rocznic%C4%99-%C5%9Blubu-jedziemy-dla-NADII-103451057660698/ .

Na mukopolisacharydozę typu 3a nie ma lekarstwa, można jedynie opóźnić postęp choroby. Zebrane środki przede wszystkim przeznaczone zostaną na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych. 

Historię Nadii i jej choroby opisuje profil na facebooku: https://www.facebook.com/NadiaMachalskaSzczecinekMps, gdzie można znaleźć również szczegółowe informacje dotyczące przekazywania darowizny dla dziewczynki. 

Małżeństwu życzymy szerokiej drogi i bezpiecznego powrotu do domu oraz spełnienia postawionych celów. 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: